Kryptowaluty

Bitcoin - zniknęło 3,6 miliarda dolarów w kryptowalucie

Inwestorzy kryptowaluty w RPA mogli stracić prawie 3,6 miliarda dolarów w Bitcoinach. Wszystko to za sprawą zniknięcia dwóch braci związanych z jedną z największych giełd kryptowalut w kraju – pisze serwis Bloomberg.

Według Bloomberga, kancelaria prawna w Kapsztadzie twierdzi, iż nie może zlokalizować Ameera i Raees Cajee - założycieli giełdy Afrocrypt. W kwietniu giełda poinformowała swoich inwestorów, iż padła ofiarą włamania i poprosiła ich, aby nie zgłaszali incydentu władzom. Miało to spowolnić cały proces odzyskiwania pieniędzy.

Niektóre osoby zaangażowane w opisywany wyżej proceder wynajęły firmę Hanekom Attorneys - ta stwierdziła, iż nie może odnaleźć Ameera i Raeesa Cajee. Środki zgromadzone w ramach giełdy Afrocrypt zostały wycofane z lokalnych kont i portfeli klientów. Pracownicy Afrocrypt stracili dostęp do narzędzi na tydzień przed włamaniem.

Reklama

Bardzo możliwe, że w tle rozgrywa się prawdziwa kradzież ogromnych środków pieniężnych. Urząd do spraw postępowania w sektorze finansowym RPA nie może także wszcząć oficjalnego dochodzenia - kryptowaluta nie jest w tym regionie prawnie uważana za produkt finansowy.

Można się spodziewać, że w miarę popularyzowania się kryptowalut, takich incydentów będzie więcej.

------------------------------------------

Bitcoin - więcej ważnych informacji

Bitcoin - wielka migracja kopaczy kryptowalut

Bitcoin otrzyma aktualizację Taproot

Bitcoin - kiedy Tesla zaakceptuje krytowalutę?

Bitcoin - rząd USA odzyskał 2,3 miliona dolarów w krytowalucie 


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kryptowaluta | bitcoin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama