Ethereum. Kolejny kraj zakazuje wydobywania kryptowalut

Prezydent Iranu poinformował o tymczasowym zakazie wydobywania kryptowalut, po tym jak niektóre z głównych miast kraju doświadczyły poważnych awarii. Zakaz ma obowiązywać do 22 września. Czy to może wpłynąć na rynek bitcoina, ethereum oraz innych krypowalut?

To nie koniec burzliwego okresu dla bitcoina i ethereum. Po niedawnych informacji o potencjalnym zakazie wydobycia kryptowalut na terenach Indii i Chin, teraz do problemów dołącza Iran. Jak poinformował prezydent państwa leżącego na Bliskim Wschodzie, wprowadzono tymczasowy zakaz wydobywania wszelkich kryptowalut.

Powodem są powtarzające się przerwy w dostawach prądu w głównych miastach Iranu. Chociaż za obecną serię awarii odpowiada głównie narastająca susza, irański rząd postanowił ograniczyć wszelkie czynniki obciążające. Wśród nich jest właśnie kopanie kryptowalut, które już wcześniej drastycznie wpływało na poziom energii w całym kraju.

Reklama

Według BBC Iran chce także wprowadzić program, w którym górnicy Bitcoinów mieliby się oficjalnie zarejestrować w rządzie i opłacać specjalny podatek od energii elektrycznej.  Prezydent Rouhani stwierdził, że legalne operacje wydobywcze w kraju pochłaniają około 300 MW dziennie. Górnicy wykorzystują nawet darmową energię elektryczną dostarczaną do meczetów do prowadzenia operacji wydobywczych.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy