Medycyna przyszłości

​Build 2017: Technologia Microsoft pomaga cierpiącym na Parkinsona

Podczas tegorocznej konferencji Build 2016, firma Microsoft zaprezentowała specjalną opaskę pozwalającą ograniczyć symptomy choroby Parkinsona.

Emma Lawton pracowała jako grafik, gdy w wieku 29 lat wykryto u niej chorobę Parkinsona. Postępujące schorzenie w ogromnym stopniu ograniczyło jej możliwości i stało się przeszkodą nie tylko w wykonywaniu pracy ale codziennym życiu. Obecnie, dzięki projektowi BBC oraz pomocy Haiyan Zhang, dyrektorki ds. Innowacji firmy Microsoft może nie tylko bez problemu napić się wody, ale także powrócić do swojej pasji rysowania i projektowania.

Wszystko za sprawą specjalnej opaski na rękę stworzonej przez Haiyan. Urządzenie posiada w sobie wiele wbudowanych silniczków, które wibrując wpływają na zaburzony ruch ręki dzięki czemu ta w dużym stopniu się stabilizuję. Podobne rozwiązania mogliśmy zobaczyć już wcześniej przy okazji prezentacji specjalnych łyżeczek, które reagując na ruchy ograniczały wylewanie pokarmu. W trakcie noszenia opaski Emma był w stanie narysować proste linie, a nawet czytelnie napisać swoje nazwisko.

Reklama


Na obecną chwilę Haiyan Zhang nie planuję wprowadzać opaski do sprzedaży ale ma nadzieję, że jej urządzenie okaże się impulsem do rozwijania tego typu technologii w przyszłości.

Krzysztof Mocek, Seattle

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy