eDoktor24.pl - przychodnia internetowa nowej generacji

Wystartowała internetowa platforma eDoktor24.pl - przy ich użyciu można uzyskać fachową poradę medyczną bez wychodzenia z domu czy biura, z każdego miejsca w kraju i na świecie. Z rozwiązania tego mogą skorzystać zarówno osoby mieszkające w Polsce, jak i te, które wyjechały za granicę, np. na wakacje lub do pracy. Ceny konsultacji lekarskich w przychodni zaczynają się od 25 zł.

- Konsultacje medyczne online to dobre rozwiązanie zarówno dla osób mieszkających w Polsce, jak i tych, które wyjechały za granicę na wakacje, w podróż służbową lub do pracy na dłużej. W ten sposób mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, które musiałyby poświęcić na wizyty u lekarzy, przejazdy do specjalistów do innych miast, a nawet podróż do kraju- mówi Mateusz Flis, twórca przychodni internetowej eDoktor24.pl Aby skonsultować się z lekarzem, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu (komputer, smartfon, tablet) lub telefon stacjonarny. Po zarejestrowaniu się na stronie przychodni eDoktor24.pl i wypełnieniu ankiety zdrowotnej pacjent wybiera specjalistę i dogodną dla siebie formę kontaktu. Następnie dokonuje płatności (kartą kredytową, przelewem internetowym lub bankowym) i w umówionym terminie odbywa się konsultacja z lekarzem.

Reklama

Nie trzeba zapisywać się na wizytę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, zwalniać się z pracy ani tracić czasu na dojazd do przychodni. W odróżnieniu od przychodni stacjonarnych nie trzeba mieć skierowania, by dostać się do specjalisty. Konsultacje online wykorzystuje się z powodzeniem od lat w Stanach Zjednoczonych, Japonii i krajach Europy Zachodniej. 

Podczas konsultacji online pacjenci mogą otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zdrowia, otrzymać  opinię na temat zaobserwowanych objawów i uzyskać wskazówki odnośnie kierunku dalszego postępowania. Podczas konsultacji lekarz decyduje, czy można rozwiązać problem na odległość. W razie potrzeby może zalecić leki dostępne bez recepty. Jeżeli okaże się, że wymagana jest wizyta w gabinecie wskaże do jakiego specjalisty się udać.  Zwiększa to szanse na wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie w porę właściwego leczenia. Konsultacje medyczne przez Internet to również dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby zasięgnąć opinii drugiego lekarza na temat już uzyskanej diagnozy, wyników badań czy sposobu dalszego leczenia. 

Dostępne są różne rodzaje konsultacji. Można porozmawiać z lekarzem na żywo - podczas wideo konsultacji, na czacie tekstowym lub przez telefon. Istnieje również opcja zadania lekarzowi pytania drogą elektroniczną. Przychodnia eDoktor24.pl umożliwia dodatkowo konsultację wyników wykonanych wcześniej badań, w tym badań obrazowych, np. zdjęć rentgenowskich, usg, rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej.

Wideo konsultacja i czat tekstowy trwają 20 minut, a rozmowa telefoniczna 15 minut. Pacjenci umawiają się na nie rezerwując termin dostępny w grafiku danego lekarza. Odpowiedzi na pytania zadane  drogą elektroniczną i konsultacje wyników badań pacjenci otrzymują w ciągu 48 godzin. 

Osoby, które chciałyby skonsultować z lekarzem wyniki badań obrazowych, nie muszą instalować żadnych dodatkowych aplikacji czy konfigurować systemu. Wystarczy, że posiadają wyniki zapisane w postaci cyfrowej, np. na płycie CD lub DVD. Technologia zastosowana w przychodni eDoktor24.pl pozwala na przesyłanie specjalistycznych plików medycznych zawierających badania obrazowe, bez najmniejszej utraty ich jakości. Dzięki temu możliwa jest ocena wyników badań na takim poziomie, jak ma to miejsce w szpitalach i placówkach medycznych.

W przychodni eDoktor24.pl pacjenci mają w jednym miejscu dostęp do wielu specjalistów. Na chwilę obecną mogą już skorzystać z porad lekarzy osiemnastu specjalizacji - internisty, kardiologa, alergologa, pediatry, ortopedy, psychologa, neurologa, ginekologa, gastrologa, onkologa, stomatologa, chirurga, chirurga naczyniowego, chirurga plastyka, specjalisty chorób zakaźnych, pulmonologa i fizjoterapeuty. Liczba dostępnych specjalizacji będzie sukcesywnie zwiększana.

- Nie chcemy zastąpić tradycyjnej opieki zdrowotnej, ponieważ wiemy, że często bezpośredni kontakt z pacjentem jest niezbędną formą diagnozowania. Jednak w wielu przypadkach fizyczna obecność w gabinecie lekarskim nie jest konieczna. Wówczas konsultacja może odbyć się przez Internet - dodaje Mateusz Flis.
  Konsultując się z lekarzem online pacjenci mają pewność, że otrzymują profesjonalną opinię specjalisty dotyczącą ich konkretnego przypadku. Obecnie coraz więcej osób  szuka w sieci informacji na temat swoich problemów zdrowotnych. Samodzielne zgadywanie, co nam dolega, lub porównywanie swoich dolegliwości z objawami innych osób na forach internetowych może jednak prowadzić do niewłaściwej oceny swojego stanu zdrowia. W efekcie część osób bagatelizuje objawy i nie konsultuje się z lekarzem. Inni nie wiedzą, do jakiego specjalisty się zgłosić. To opóźnia wykrycie choroby i podjęcie prawidłowego leczenia. Odmienną grupę stanowią osoby, które wpadają w panikę biorąc niegroźną przypadłość za poważną chorobę. 

- Każdy przypadek jest inny. Te same objawy mogą wskazywać na wiele chorób. Bez wiedzy medycznej, opierając się jedynie na informacjach znalezionych w Internecie czy uzyskanych od innych Internautów, nie sposób dokonać trafnej oceny. Tylko lekarz jest w stanie właściwie przeanalizować i powiązać występujące u pacjenta dolegliwości, a w razie potrzeby zalecić wykonanie niezbędnych badań - mówi dr n. med. Arkadiusz Pietrasik, kardiolog współpracujący z eDoktor24.pl.

Konsultacje online to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą uzyskać profesjonalną opinię lekarza na temat swojego stanu zdrowia, m.in.:

-      osób, które nie chcą tracić czasu na dojazd do przychodni i czekanie pod gabinetem,

-      ludzi, którzy mają utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów i muszą długo czekać na wizytę,

-      pacjentów, którzy chcieliby zasięgnąć opinii drugiego lekarza na temat już uzyskanej diagnozy, wyników badań lub sposobu dalszego leczenia,

-      osób, które choroba dopadnie z dala od domu, np. podczas urlopu czy podróży służbowej
w kraju i zagranicą,

-      osób, które wyjechały do pracy za granicę. Niejednokrotnie osoby te są zmuszone przyjeżdżać do Polski, by skonsultować się z lekarzem,

-      kobiet ciężarnych i młodych mam, które zazwyczaj mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących przebiegu ciąży lub rozwoju dziecka, a często nie są w stanie zorganizować sobie wyjścia do lekarza natychmiast, kiedy tego potrzebują,

-      osób, które mają tymczasowe  trudności z poruszaniem się, np. są po kontuzjach bądź wypadkach,

-      ludzi starszych i niepełnosprawnych.

Ceny konsultacji lekarskich w przychodni Doktor24.pl zaczynają się od 25 zł. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy