Huawei i PTPM MEDYCYNA XXI ogłaszają start współpracy: smartwatche przyszłością polskiej medycyny

Huawei CBG Polska oraz Polskie Towarzystwo Postępów Medycyny - MEDYCYNA XXI ogłosiły nawiązanie współpracy. Ta kooperacja będzie kładła nacisk na popularyzację wykorzystywania danych zdrowotnych pochodzących ze smartwatchy oraz na podniesienie ich wiarygodności. Zakres działań obejmie komunikację edukacyjną skierowaną zarówno do przedstawicieli personelu medycznego, jak również - w przyszłości - do pacjentów. W spotkaniu inaugurującym współpracę wziął udział prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak, uznany kardiolog, internista i ekspert w dziedzinie technologii medycznych.

Nagranie z wydarzenia dostępne jest pod linkiem: https://www.ptpm.org.pl/webcasty/ogloszenie-wspolpracy-huawei-z-polskim-towarzystwem-postepow-medycyny/

Huawei jest jednym z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Usługi i urządzenia tej firmy dostępne są w ponad 170 krajach, a korzysta z nich już ponad 3 miliardy ludzi. Huawei jest również jednym z liderów na rynku smart zegarków.

Polskie Towarzystwo Postępów Medycyny - MEDYCYNA XXI to stowarzyszenie, które popularyzuje wiedzę na temat ochrony zdrowia w społeczeństwie oraz w środowiskach medycznych.

"Polska medycyna wkracza na naszych oczach w erę cyfrową, opartą na analizie danych i bieżącej komunikacji na linii pacjent-lekarz. Zarówno w przypadku profilaktyki, jak i zdalnego monitorowania, bardzo istotną rolę mogą odegrać dane zdrowotne generowane przez pacjentów (PGHD), które pochodzą m.in. ze smartwatchy. Zegarek gromadzi te informacje automatycznie przez całą dobę, dzięki czemu uzyskujemy pełniejszy obraz: danych biometrycznych, ruchowych czy nawet tych dotyczących nastroju pacjenta. W codziennej pracy kardiologa bardzo często wykorzystuję chociażby dane o aktywności fizycznej (krokomierz) i analizę tętna pacjenta. Coraz więcej pacjentów ma już urządzenia dokonujące skriningowego pomiaru EKG czy ciśnienia tętniczego. W kontekście potrzeby wczesnego rozpoznania nadciśnienia czy uchronienia pacjenta przed konsekwencjami migotania przedsionków, te funkcje smartwatchy stają się bardzo ważne. O zaletach i zastosowaniach PGHD z zegarków mówimy od dawna na kongresach PTPM oraz na naszych edukacyjnych webinariach. Temat ten poruszymy również podczas naszej serii rozmów z krajowymi konsultantami medycznymi i innymi ekspertami - mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak, Prezes PTPM MEDYCYNA XXI.

Jeszcze w tym roku Huawei i PTPM MEDYCYNA XXI planują przeprowadzić badanie opinii wśród przedstawicieli personelu medycznego, na temat ich podejścia do danych zdrowotnych ze smartwatchy, jak i potencjalnych barier w używaniu takich zasobów. Na przyszły rok planowane są działania edukacyjne skierowane do pacjentów, mające na celu przekonanie użytkowników smartwatchy do częstszego korzystania z PGHD i świadomego, regularnego monitorowania swoich parametrów zdrowotnych.

Innowacje dla zdrowszego jutra

Własna aplikacja badawcza, instytuty badawcze i laboratoria HAUWEI Health Lab oraz współpraca z ponad 100 profesjonalnymi instytucjami na całym świecie, pozwalają Huawei tworzyć kolejne innowacyjne rozwiązania i produkty. W ramach ponad 200 badań zdrowotnych w aplikacji HUAWEI Research, firma przeanalizowała dane ponad 5 milionów użytkowników pod kątem zdrowia serca, 810 000 w kontekście zdrowia naczyń krwionośnych, dokonał około 800 000 badań zdrowia układu oddechowego, ponad 300 milionów badań oddychania podczas snu i prawie 300 000 badań zdrowia ciśnienia krwi. Dzięki temu Huawei zgłosił w ciągu ostatnich 8 lat ponad 800 patentów dotyczących funkcji zdrowotnych. Znalazły one zastosowanie m.in. w smartwatchu HUAWEI WATCH D2, który jako pierwszy w branży wprowadza ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego przez 24 godziny na dobę. Urządzenie to otrzymało certyfikację dla wyrobu medycznego (oznakowanie CE 0197), która podkreśla wiarygodność wyników. W przyszłości firma zamierza poszerzyć opcje monitorowania, aby śledzić zdrowie jajników, stan emocjonalny, odczyty ciśnienia krwi podczas ćwiczeń czy poziom glukozy we krwi.

Huawei wspólnie z 6 europejskimi uniwersytetami założył konsorcjum Interlive, które wypracowało jedne z najbardziej naukowych i rygorystycznych standardów testowania urządzeń ubieralnych. Partnerstwo potwierdza niezawodność technologii wearables Huawei i zapewnia naukową podstawę ich funkcji opartych na czterech kategoriach: tętno, liczba kroków, wydatek kaloryczny i VO2 Max (maksymalny pobór tlenu).

O Huawei Consumer Business Group

Huawei jest jednym z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach i korzysta z nich ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie. Huawei Consumer Business Group (CBG), jedna z trzech grup biznesowych firmy, oferuje konsumentom w Polsce szeroką gamę produktów, które dzięki zaawansowanym technologiom ułatwiają codzienne życie. Portfolio Huawei zawiera szeroki wachlarz produktów: smartfony, laptopy, tablety, monitory, smartwatche, opaski sportowe, bezprzewodowe słuchawki, głośniki, routery czy rozwiązania chmurowe. Od 2019 roku Huawei intensywnie rozwija swój autorski ekosystem Huawei Mobile Services oraz sklep z aplikacjami AppGallery, który w skali świata oferuje dostęp do ponad 177 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, w tym ponad 8000 aplikacji w języku polskim. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 580 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Firma ma ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu technologii teleinformatycznych, a motto marki "Make it possible" jest gwarancją stałego wysiłku firmy w dostarczaniu użytkownikom na całym świecie najnowocześniejszych, innowacyjnych technologii, urządzeń i usług. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Huawei Consumer Business Group: consumer.huawei.com/pl/.

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Huawei Consumer BG, wejdź na:

Facebook: https://www.facebook.com/HuaweimobilePL

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobilepl

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiPolska

O Polskim Towarzystwie Postępów Medycyny - MEDYCYNA XXI

Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie ochrony zdrowia. PTPM realizuje swoje cele poprzez organizację szkoleń, kursów, konferencji, kongresów, wykładów, posiedzeń, webinariów i wydarzeń również w formie online. Od początków swojego powstania skupia się na przybliżaniu tego wszystkiego, co definiować będzie medycynę XXI wieku i jej postępy. Naszą ideą jest to, aby lekarz na co dzień skupiony na jednej, określonej specjalizacji, mógł otrzymać podsumowanie nowości "w pigułce", aby jego wiedza i kompetencje stale rosły, tak jak rosną możliwości współczesnej medycyny.

Źródło informacji: Huawei

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy