Już teraz Albert Einstein odpowie na twoje pytania

Firma Aflorithimic stworzyła specjalną technologię, która była w stanie odtworzyć głos Alberta Einsteina. Można zadawać mu dowolne pytania.

Firma Aflorithimic stworzyła specjalne oprogramowanie opierające się na sztucznej inteligencji, które było w stanie zrekreować głos Alberta Einsteina sprawiając, iż może "on" odpowiadać na zadane przez użytkownika pytania. To nie pierwsza tego typu próba stworzenia "cyfrowego człowieka", który jest w stanie odpowiadać na pytania oraz wchodzić w interakcję.

Zespół tworzący opisywany pomysł wykorzystał historyczne nagrania oraz przeanalizował akcent Einsteina. W przypadku nagrań o niskiej jakości nie można było jednak zastosować żadnej techniki, która pozwoliłaby sklonować głos w sposób bezpośredni.

Reklama

Pomimo wielu prób i błędów, zespołowi udało się stworzyć cyfrowego Einsteina, który wypowiada się korzystając z delikatnego, niemieckiego akcentu - całe rozwiązanie działa jednak w języku angielskim.

Projekt pokazuje, jak dokładnie w przyszłości może rozwijać się tak zwana "konwersacyjna" sztuczna inteligencja. Wykorzystanie próbek głosu już w przeszłości prowadziło do stworzenia zupełnie nowych postaci pozwalających użytkownikowi na swobodną interakcję. I to prawie tak, jak z innym człowiekiem. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Albert Einstein | Sztuczna inteligencja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy