Sztuczna inteligencja

Samsung Developer Conference 2018 - kolejny etap rozwoju AI

Podczas Samsung Developer Conference 2018, firma Samsung Electronics zaprezentowała nowe potężne narzędzia programistyczne dla platform Bixby i SmartThings.

- Znaczne postępy, jakie osiągnęliśmy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy (IoT), przybliżają nas do realizacji wizji connected living i otwierają nowy rozdział w historii integracji rozwiązań marki Samsung z produktami innych firm i to na masową skalę. Co więcej, składany wyświetlacz stanowi podstawę nowego mobilnego doświadczenia. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy przy nim współpracować z wiodącymi programistami, tworząc tym samym nową wartość dla naszych klientów. Nie możemy się doczekać, aby przekonać się, dokąd zaprowadzi nas zarówno nasza współpraca, jak i technologia - powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Reklama

Skalowalna platforma sztucznej inteligencji

Stworzony przez firmę Samsung Bixby ewoluuje z roli inteligentnego interfejsu głosowego w skalowalną platformę sztucznej inteligencji. Na tegorocznej konferencji programistów Samsung zaprezentuje nowe rozwiązania, dzięki którym deweloperzy będą mogli zaoferować użytkownikom jeszcze bardziej rozmownego, przydatnego i inteligentnego osobistego asystenta.

Aby ułatwić programistom i partnerom skalowanie usług obsługiwanych przez Bixby, Samsung wprowadza Bixby Developer Studio. Jest to zbiór narzędzi umożliwiający intuicyjną implementację sztucznej inteligencji w większej liczbie usług i urządzeń. Programiści będą mogli łatwo opracowywać Bixby Capsules (funkcje lub usługi stworzone dla Bixby) i sprawiać, by były łatwo dostępne dla użytkowników na Bixby Marketplace. Platforma Bixby umożliwi łatwe dostosowanie "kapsuł" - od telefonów komórkowych i telewizorów po urządzenia domowe i inne produkty w całym ekosystemie Samsung.

W ramach skalowania usług Bixby firma Samsung zamierza w nadchodzących miesiącach wprowadzić pięć nowych języków: brytyjski angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański.

Connected living

Wizja connected living, jaką realizuje Samsung, koncentruje się wokół otwartego ekosystemu Internetu Rzeczy, który w ramach jednej platformy obsługuje coraz większą liczbę podłączonych urządzeń. Dostępna na ponad 200 rynkach na całym świecie platforma SmartThings umożliwia łączność na bazie jednej aplikacji, dzięki której IoT nie ogranicza się już tylko do inteligentnego domu, ale obejmuje również samochód, biuro i wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi. 

Samsung sprawia, że programiści mogą szybciej i łatwiej łączyć urządzenia i usługi z platformą SmartThings za pomocą nowego zestawu narzędzi w przeprojektowanym środowisku programistycznym SmartThings Developer Workspace. Te udoskonalone narzędzia to m.in. SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit i SmartThings Hub Connector. Programiści mogą teraz w prosty sposób integrować z platformą urządzenia Zigbee i Z-Wave.

Dodatkowo ulepszony program certyfikacji Works with SmartThings (WWST) zapewnia programistom bezpośredni dostęp do ekspertów i zasobów SmartThings. WWST to gwarancja, że urządzenia i usługi są optymalnie dostosowane do platformy, a użytkownicy mogą cieszyć się najlepszą możliwą jakością.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy