Sztuczna inteligencja

Unia Europejska przeciw AI?

Unia Europejska ma opracowywać nowe regulacje, które nie pozwolą na wykorzystanie sztucznej inteligencji do konkretnych celów. Co znajdzie się w dokumentach?

Unia Europejska chce uregulować wykorzystanie sztucznej inteligencji do konkretnych celów. Nowe przepisy mają sprawić, iż AI nie będzie wykorzystywane do naruszania praw człowieka oraz między innymi masowej inwigilacji. Z tym problemem borykają się już chociażby amerykańskie miasta - w niektórych stanach USA korzystanie z AI w celu inwigilowania mieszkańców zostało zabronione.

W przypadku Europy, sztuczna inteligencja będzie nie tylko ograniczana w przypadku potencjalnego śledzenia, ale również będzie wymagała specjalnej autoryzacji w systemach biometrycznych. UE chciałaby również stworzyć specjalny urząd mający na celu ocenę i badanie legalności zastosowania algorytmów AI w niektórych usługach czy wykorzystaniu przez podmioty.

Reklama

Nowe regulacje mają zostać zaprezentowane na przestrzeni najbliższych tygodni. Zapewne wtedy dowiemy się więcej na temat tego, co dokładnie szykuje Unia Europejska. Krok w tym kierunku, to jednak zdecydowanie dobry pomysł.

Szczególnie w dobie coraz większych obaw o etyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sztuczna inteligencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama