Tablet, telefon i notebook na komunię

BlackBerry Playbook - tablet biznesowy

Przetestowaliśmy biznesowy tablet Playbook od Research In Motion - producenta terminali BlackBerry. Jakie są nasze wrażenia?

Tablet wyposażono w ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczością 1024 na 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1GHz, 1GB RAM oraz do 64GB pamięci flash. PlayBook posiada również dwie kamerki - z matrycą 3 megapiksele, oraz z matrycą 5 megapikseli. Tył urządzenia pokryty został dobrej jakości gumą, przez co urządzenie sprawia wrażenie pewniej leżącego w dłoni.

Nietypowe rozwiązania zastosowane w Playbooku sprawiają, że jest to jedno z najciekawszych tego typu urządzeń dostępnych obecnie na rynku - zarówno pod kątem sprzętowym, jak i zastosowanego w nim systemu operacyjnego - QNX.

Najsłabszym punktem PlayBooka jest ilość dostępnych aplikacji. Stan ten może jednak wkrótce ulec zmianie, bowiem producent zapowiedział wsparcie dla programów stworzonych dla systemu Android.

Nietypowe podejście RIM widać również w polityce związanej z odblokowywaniem niektórych funkcji PlayBooka dopiero po jego bezprzewodowym podłączeniu do terminala BlackBerry. Dopiero wtedy użytkownik uzyskuje dostęp do aplikacji pocztowej, kalendarza czy notatek.

Reklama

Pełny test urządzenia możecie zobaczyć na naszym materiale wideo:

Podsumowanie

BlackBerry PlayBook to sprzętowo obecnie najlepszy tablet na rynku. Zarówno pod względem komponentów, jak i jakości wykonania. Całe wrażenie psuje jednak mała liczba aplikacji oraz ograniczenia związane z koniecznością posiadania telefonu BlackBerry. Gdy tylko pojawi się wsparcie dla aplikacji z Androida, polecimy PlayBooka z czystym sumieniem.

Cena: Blackberry Playbook 7 16GB od 1600 zł

Plusy:

+ Płynność działania

+ Wysoka jakość wykonania

+ Dobry wyświetlacz

+ Ergonomia

Minusy:

- Mała liczba aplikacji

- Część funkcji dostępna dopiero po połączeniu z terminalem BlackBerry

Specyfikacja:

- ekran dotykowy LCD 7 cali,

- dwurdzeniowy procesor 1GHz,

- 1GB pamięci RAM,

- do 64GB wbudowanej pamięci flash,

- przednia kamerka o rozdzielczości 3Mpix,

- aparat o rozdzielczości 5 Mpix z możliwością nagrywania materiałów w Full HD (1080p),

- wyjście HDMI,

- WiFi,

- Bluetooth.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tablet | BlackBerry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy