Tablet, telefon i notebook na komunię

Test myPhone Now eSIM

myPhone Now eSIM /INTERIA.PL

Testujemy najnowszy, niedrogi smartfon polskiego producenta mPTech - myPhone Now eSIM. Według rodzimej firmy, to najtańszy telefon z technologią eSIM w Polsce. Jak sprawdził się w praktyce?

Na polskim rynku nie brakuje telefonów za mniej niż 800 zł - można spokojnie napisać, że to najpopularniejszy (liczba  sprzedanych egzemplarzy) segment urządzeń w kraju. Wyróżnienie się na tle producentów z Chin nie jest łatwe. Firma mPTech w modelu myPhone Now eSIM  postawiła na technologię eSIM  - czy to wystarczy?

Wygląd i wykonanie

W pudełku z myPhone Now eSIM znajdziemy kabel USB-C, adapter i dokumentację. A także silikonowe etui. Sam telefon prezentuje się bardzo standardowo, jak typowy przedstawiciel niedrogiej półki z 2020 roku. Jego rozmiary to: 154,5 na 73,2 na 8,9 mm, co wraz wagą 162 g daje nam stosunkowo lekki i nieduży (jak na obecne standardy) telefon

Reklama

Wyświetlacz wypełnia znaczną część przedniego panelu (STBR 80 proc.) z "notchem" w kształcie kropli. Telefon ma gładkie, zaokrąglone brzegi 2.5D, ale sam ekran nie jest zakrzywiony. 

Z tyłu ("plecyki" są plastikowe) znajdziemy czytnik linii papilarnych (działa poprawnie), a nad nim moduł aparatu w formie zaokrąglonego kwadratu, na myśl przywodzi on chociażby niektóre z modeli Huaweia. Zresztą telefon ma jeszcze kilka skojarzeń z modelami chińskich producentów - m.in. zmieniający się pakiet tapet na ekranie blokady czy animacja podczas ładowania telefonu. 

Omawiany telefon ma port słuchawkowy, wspiera karty microSD do 256 GB, NFC, Bluetooth 5.0, Face Unlock, znajdziemy tutaj USB-C i wspomniany eSIM (więcej o technologii multisim pod tym linkiem).

Od modelu w tym przedziale cenowym trudno oczekiwać czegokolwiek więcej - smartfon prezentuje się poprawnie i solidnie, bez większych niespodzianek, a tych ostatnich nikt się chyba nie spodziewał.

Ekran i specyfikacja

Telefon ma 6-calowy ekran HD+ IPS (720 na 1560 pikseli, PPI 282). Jak na ten segment cenowy, ekran można określić jako poprawny. Kolory i oferowana jakość nie są złe. Jasność ekranu, w przypadku korzystania z telefonu w środku słonecznego dnia, może być niewystarczająca, aby zobaczyć wszystko na wyświetlaczu.  

Smartfon myPhone Now  wyposażono w ośmiordzeniowy procesor MT6762V Helio P22, procesor graficzny PowerVR Rouge GE8320 oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (52 GB do naszej dyspozycji). Firma mPTech stosowała tę konfigurację w innych swoich telefonach, m.in. w Hammer Blade 3.

Jak telefon wypada w syntetycznym benchmarku?

Geekbench 5.0: 137 pkt. (singe-core); 849 pkt. (multi-core) 

Dla porównania: 

Realme 7  Geekbench 5.0:  516 pkt. single-Core, 1639 pkt. multi-core,

Xiaomi Redmi 9 -  Geekbench 5.0: 382 pkt. single-Core, 1319 pkt. multi-core.

Jak zatem widać, na płaszczyźnie czysto teoretycznej, myPhone Now eSIM odstaje od chińskich gigantów. A w praktyce? W praktyce zastosowana konfiguracja to standard niedrogich telefonów, rozwiązanie sprawdzające się całkiem nieźle w przypadku typowego użytkownika, który oczekuje od telefonu, aby po prostu ten działał, a nie pełnił roli konsoli. 

Telefon ma system Android 10 z wrześniowymi poprawkami (w momencie publikacji testu). Polski producent zwyczajowo próbuje dostarczyć najbardziej podstawową, niezmodyfikowaną (niepotrzebne dodatkowe aplikacje) wersję systemu.

Aparat i jakość zdjęć

Główny aparat ma 13 megapikseli, mPTech skorzystał z obiektywu Samsunga z AF, dorzucając sensor głębi i makro (każdy po 2.0 megapiksele). To bardzo podstawowa konfiguracja, sprawdzona w różnych niedrogich modelach. Telefon ma cyfrowy zoom 4x, ale lepiej korzystać z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nie zabrało kilku podstawowych trybów (ustawienia ręczne, HDR), w tym trybu nocnego (drobny retusz zdjęcia). Jakość oferowanych fotografii? Bez niespodzianek - w dobrym świetle, za dnia, otrzymujemy poprawne zdjęcia, typowe dla zwykłego budżetowca, z charakterystycznymi problemami od czasu do czasu (łapanie kontrastu, kwestia balansu bieli). Generalnie, myPhone Now ma aparat "wystarczający" dla mało mniej wymagającego użytkownika.

Kilka przykładowych zdjęć:

Z przodu umieszczono aparat 8 megapikseli - wystarczy do widerozmów i podstawowych zdjęć typu selfie. Telefon jest w stanie rejestrować materiały wideo maksymalnie w 1080p.

Bateria

Producent zdecydował się na ogniowo o pojemości 4000 mAh. Przy zastosowanej przekątnej ekranu, rozdzielczości, a także konfiguracji, to wystarczające rozwiązanie, aby w przypadku standardowego użytkowania, spokojnie korzystać ze smartfonu od rana do wieczora. Przebicie bariery 24 godzin jest możliwe, ale będzie ono wymagało większej oszczędności w użytkowaniu. Adapter nie wspiera żadnej formy zaawansowanego szybkiego ładowania.

Podsumowanie

Cena myPhone Now eSIM: 749 zł 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tani smartfon | myPhone | mPTech
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy