Ultra HD 4K

LG OLED E8 55 i technologia High Frame Rate

Dzisiaj rozpoczyna się mundial. LG wprowadziło na rynek szereg telewizorów z myślą o oglądaniu piłkarskich emocji. Jednym z nich jest LG OLED E8 55. Rozpoczynamy właśnie jego testy.

E8 to nowy OLED marki LG. Czy jest OLED (ang. Organic Light-Emitting Diode) to dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych. Ekrany powstałe w technologii OLED wydzielają samoistne światło, dzięki czemu nie wymagają podświetlenia. W następstwie  oglądający otrzymuje perfekcyjny współczynnik kontrastu (nawet 1 000 000:1) oraz idealną czerń (kolor czarny jest rzeczywiście "czarny"). Takie rozwiązanie sprawia, że ekrany OLED-owie - w teorii - biją na głowę zwykłe ekrany LCD z podświetlaniem LED oraz telewizory plazmowe. Jak podaje LG, dodatkowym atutem LG OLED TV jest szybkość reakcji matrycy - ponad 1000 razy wyższa, niż w przypadku standardowych telewizorów LED.

Reklama

AI i sport bez utraty jakości

Co wyróżnia model E8 55? Telewizor został  wyposażony w najnowszy procesor α (Alpha) 9 oraz technologię sztucznej inteligencji (AI) LG ThinQ, Co ona daje? Użytkownicy mogą, za pomocą poleceń głosowych wypowiadanych bezpośrednio do mikrofonu pilota, sprawdzić wyniki poszczególnych meczy, wyszukać powtórki najciekawszych akcji na YouTube, w przerwie meczu przełączyć głosowo telewizor na konsolę oraz sterować funkcjami telewizora w naturalnym języku polskim.

Sercem opisywanego modelu jest procesor α (Alpha) 9, który dzięki zaawansowanym algorytmom oraz czterostopniowej redukcji szumów obejmującej dwukrotnie więcej etapów, umożliwia oglądanie obrazu z perfekcyjnymi kolorami.  Najnowsze podzespoły LG pozwalają na przetwarzanie obrazu transmitowanego w technologii HFR (High Frame Rate). Dzięki tej technologii widzowie mogą oglądać treści zarejestrowane w trybie 120P lub 100P z bardzo dynamicznym ruchem pozbawione rozmyć i drżenia obrazu. Nowość zostanie doceniona przez wielbicieli sportu i filmów akcji, w których dynamika obrazu jest niezwykle ważnym elementem.

Pełne wsparcie dla HDR

Urządzenia wyposażone zostało ponadto w funkcję Cinema HDR gwarantują zgodność z najważniejszymi z dotychczasowych formatów HDR, takie jak Dolby Vision, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz umożliwiającą wyświetlanie obrazu zarejestrowanego w formacie Advanced HDR by Technicolor. Format HLG pozwala na przesyłanie sygnału HDR przez standardową 10-bitową infrastrukturę telewizyjną, co umożliwia użytkownikom oglądanie wysokiej jakości sygnału na swoim urządzeniu. Dzięki opracowanemu przez LG algorytmowi odwzorowania odcieni (Enhanced Tone Mapping Algorithm) obraz HDR jest przetwarzany dynamicznie, klatka po klatce.

Cena

LG E8 dostępny jest w Polsce w 65 i 55 calach.  Za model o przekątnej 55 cali trzeba zapłacić około 11 199 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: telewizor na mundial
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy