Regularny kanał 4K w 2015 lub 2016 roku

Dyrektor generalny amerykańskiej platformy DirecTV, Mike White, powiedział, że nadawca będzie mógł zaoferować treści Ultra HD 4K już w 2014 roku jako część usługi VOD. Dodał, że regularne transmisje 4K w ramach DirecTV rozpoczną się prawdopodobnie w 2015 lub 2016 roku.

- Jestem oczywiście podekscytowany (4K - przyp. red.). Spodziewamy się, że będziemy mogli uruchomić VOD 4K przed końcem roku. Pracujemy, aby zapewnić sobie prawa do treści, bo jednym z wyzwań jest właśnie zdobycie treści zrealizowanych w 4K. I spodziewamy się, że w 2015 lub na początku 2016 roku będziemy mogli nadawać regularny program. To będzie trochę zależne od zaplanowanych startów nowych satelitów dla amerykańskiego biznesu, do których dojdzie w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Więc jak tylko będziemy mieli te satelity, pracujące na orbicie, odblokuje to ogromną ilość nowych pojemności dla naszego systemu. I spodziewamy się, że część z tej pojemności zostanie wykorzystana dla transmisji treści 4K - powiedział White.

White, przemawiając do analityków, opierając się na wynikach finansowych DirecTV za drugi kwartał br., dodał, że oczekuje, że DirecTV będzie pierwszym operatorem płatnej telewizji w Stanach Zjednoczonych, który uruchomi usługę 4K. Dodał, że oczekuje, iż 4K będzie miało znaczący wpływ na przychody spółki w okolicach 2018 roku.

Reklama

Anita Kaźmierska

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy