Ultra HD 4K

Rynek tunerów 4K będzie wart w 2024 aż 3,65 mld dol.

Oczekuje się, że globalny rynek odbiorników 4K (ang. STB) w 2024 roku może osiągnąć wartość 3,65 mld dol., wynika z nowego raportu Grand View Research, Inc. Rosnące zapotrzebowanie na treści wideo 4K UHD, wraz ze wzrostem sprzedaży telewizorów i monitorów 4K, pozytywnie wpłynie na perspektywy rozwoju rynku tunerów UHD. To zamyka sprawę ewentualnego niepowodzenia 4K, tak jak stało się z 3D.

Dostawcy treści zaczęli w ostatnim czasie oferować widzom coraz lepsze pod względem jakości materiały wideo. Pozwolił na to rozwój technologii 4K. Natomiast duża dostępność telewizorów typu Smart TV okazała się kluczowym czynnikiem wzrostu zapotrzebowania na zaawansowane odbiorniki 4K.

W sprzedaży na europejskim rynku oferowane są już pierwsze tunery DVB-S/S2 - przykładowo Vu+ Solo 4K, który pozwala na zamontowanie dodatkowej głowicy DVB-S/S2 lub naziemno-kablowej DVB-T/T2/C. Oczekuje się, że do rozwoju branży odbiorników 4K przyczyni się rosnąca ilość treści UHD. Z drugiej strony, przyhamować go mogą wysokie koszty początkowe i wysokie opłaty abonamentowe za treści 4K.

Grand View Research przewiduje, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) dla odbiorników UHD w Ameryce Północnej wyniesie ponad 3 proc. w latach 2016-2024 roku.

Janusz Suliusz

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy