Wakacje 2021 a koronawirus

Dominikana: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

Wczasy na Dominikanie bez obowiązkowych testów na koronawirusa /123RF/PICSEL

Wakacje na Karaibach nie bez powodu przyciągają co roku mnóstwo turystów. Jeśli planujemy leżakować pod palmami, sącząc drinka z parasolką, to idealnym miejscem do tego wydaje się Dominikana. Dodatkowo kraj ten ma naprawdę małe restrykcje covidowe. Co musimy wiedzieć przed podróżą na Dominikanę??

 Niewielka Dominikana leżąca po wschodniej stronie wyspy Haiti zachęca wielu swoim wspaniałym klimatem. Wypoczynek w tym miejscu to wręcz gwarancja udanych wakacji. Jednak ze względu na panującą pandemię koronawirusa musimy zapoznać się w aktualnymi wytycznymi dotyczącymi pobytu, które znajdziemy poniżej.

Wakacje 2021 na Dominikanie: Podstawowe dokumenty

Aby dostać się na Dominikanę nie potrzebujemy żadnej wizy, ale za to musimy wykupić na granicy kartę turystyczną. Często jest ona wliczona w cenę biletu lotniczego, więc warto zapoznać się, jak wygląda sytuacja w naszym wypadku. Jej cena wynosi około 15 dolarów, czyli w przeliczeniu mniej więcej 57 złotych.

Oczywiście musimy także posiadać ważny paszport. Wymaga się również, abyśmy byli w stanie pokazać bilet powrotny oraz środki finansowe wystarczające na planowany pobyt. Nie ma w przepisach żadnej określonej kwoty, ile minimum powinniśmy ich mieć.

Reklama

Warto także wspomnieć, że dzieci do lat 13 muszą podróżować wraz z rodzicami. Co ciekawe, takie dziecko musi zawitać na Dominikanę i opuścić go z tymi samymi opiekunami.

Wakacje 2021 na Dominikanie: Brak testu na koronawirusa

Dominikana jest jednym z niewielu krajów, gdzie nie wymaga się od nas (turystów z Polski) negatywnego testu na koronawirusa. Możemy zostać na miejscu poddani tzw. szybkim testom, ale nie jest to praktyka stosowana często u osób, u których nie widać żadnych objawów choroby.

Wakacje 2021 na Dominikanie: Specjalny elektroniczny formularz

Wszyscy turyści na Dominikanie zobowiązani są do wypełnienia specjalnego elektronicznego formularza. Wygląda on podobnie jak w innych krajach - dane osobowe, stan zdrowia, szczegóły podróży.

Co ciekawe, jeśli nie wypełnimy go przed podróżą, będziemy mogli zrobić to na lotnisku tuż po przylocie. 

Wakacje 2021 na Dominikanie: Obostrzenia

Obowiązkowe jest zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek ochronnych na twarzy we wszystkich miejscach publicznych. Większość obiektów działa ze zmniejszoną o połowę pojemnością.

Na Dominikanie obowiązuje godzina policyjna. W niektórych prowincjach trwa ona od poniedziałku do piątku od 22:00 do 5:00, a w soboty i niedziele od 21:00 do 5:00. Natomiast w innych codziennie od 18:00 do 5:00. Warto dokładniej zapoznać się z zasadami obowiązującymi w danym miejscu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy