Wakacje 2021 a koronawirus

Egipt: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

Wyjazd do Egiptu w obecnych czasach wcale nie jest taki trudny /123RF/PICSEL

Wakacje w Egipcie od lat cieszą się popularnością wśród Polaków. Kto z nas nie chciałby na chwilę oderwać się rzeczywistości i poleżeć na wspaniałych, piaszczystych plażach obok przyjemnego, ciepłego morza? Co w tym roku należy wiedzieć przed wylotem do Egiptu? Jak zaplanować wakacje w Egipcie, jakie obostrzenia obowiązują?

 Piramidy Cheopsa, Wielki Sfinks, Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona - te i wiele innych cudownych zabytków zachęca nas do odwiedzenia Egiptu. Być może innym wystarczy tylko trochę ciepła i słońca, jednak bez względu na to, z jakiego powodu chcemy się tam wybrać, musimy zapoznać się z tymi samymi przepisami.

Wakacje 2021 w Egipcie: Paszporty i wizy

Każdy podróżujący do Egiptu powinien posiadać paszport ważny jeszcze co najmniej pół roku po planowanym opuszczeniu wspomnianego kraju. Dodatkowo należy także zaopatrzyć się w wizę, której koszt wynosi 25 dolarów (czyli około 93 złote) w przypadku dokumentu jednorazowego lub 60 dolarów w przypadku dokumentu wielorazowego.

O wizę starać się można na lotnisku, przez wybraną stronę internetową lub w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym. Warto pamiętać, że dzieci niezależnie od wieku również muszą posiadać takie dokumenty.

Reklama

Co ciekawe, jeżeli chcielibyśmy poruszać się wyłącznie po Półwyspie Synaj, czyli azjatyckiej stronie Egiptu, wówczas będzie obowiązywać nas bezpłatna wiza tzw. "Sinai only".

Wakacje 2021 w Egipcie: Ubezpieczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, że podróżując do Egiptu, należy posiadać ubezpieczenie. Choć bardzo rzadko sprawdza się na lotnisku, czy turyście je wykupili, to naprawdę nie warto ryzykować.

Koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki i wynosi kilkadziesiąt złotych. Drogie są za to koszty leczenia w Egipcie. Potrafią one spowodować grymas na twarzy nawet tych bardzo dobrze zarabiających.

Wakacje 2021 w Egipcie: Testy na koronawirusa

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Egipcie, musisz posiadać negatywny test PCR na obecność koronawirusa, który został przeprowadzony do 72 godzin przed planowanych przylotem. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do szóstego roku życia oraz osoby w pełni zaszczepione co najmniej 14 dni przed wylotem posiadające odpowiednią dokumentację.

Taki test można wykonać również po przylocie na niektórych lotniskach (Hurghada, Marsa Alam, Taba, Szarm el-Szejk), jednak to wiąże się oczywiście z dodatkową opłatą oraz izolacją trwającą do momentu otrzymania wyniku. Zdecydowanie polecamy pierwszą opcję.

Wakacje 2021 w Egipcie: Deklaracja Podróżnego

Przed podróżą musimy także wypełnić specjalną "Deklarację Podróżnego". Znajdziemy tam pytania o m.in.: nasze podróże w ciągu ostatnich 14 dni, potencjalne objawy COVID-19 czy kontakt z zakażonymi.

Wakacje 2021 w Egipcie: Obostrzenia

We wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych. Dodatkowo hotele, bary, kawiarnie, kina czy ośrodki turystyczne działają z ograniczoną pojemnością. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Egipt | wakacje | koronawirus | wczasy | przepisy | obostrzenia | pandemia | wakacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy