Wakacje 2021 a koronawirus

Kenia: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

Cudowne kenijskie widoki zapierają dech w piersiach /123RF/PICSEL

Jeśli planujemy spędzić wakacje wśród natury, to Kenia wydaje się świetnym wyborem. Choć nie należy ona jeszcze do najpopularniejszych wyborów, to z roku na rok coraz więcej osób decyduje się ją odwiedzić. Co należy wiedzieć w tym roku przed wylotem na leniwą kenijską sawannę?

 Miłośnicy zwierząt na pewno rozpatrują Kenię jako potencjalne miejsce na udane wakacje. Gdzie się tam nie obejrzymy, dostrzegamy wspaniałe stworzenia pośród egzotycznej, różnorodnej przyrody. Jakie zasady trzeba znać, by móc tam bezproblemowo dotrzeć?

Wakacje 2021 w Kenii: Paszporty i wizy

Podstawową rzeczą, którą musimy mieć, jeżeli chcemy odwiedzić Kenię jest paszport ważny przynajmniej pół roku od daty planowanego zakończenia naszych wakacji. Oprócz wspomniane dokumentu będziemy musieli również uzyskać wizę, której koszt wynosi 50 dolarów (czyli około 185 złotych).

Wizę można uzyskać wyłącznie za pomocą strony internetowej www.evisa.go.ke. Co ciekawe, z obowiązku jej posiadania zwolnione są osoby poniżej 16 roku życia, które podróżują wraz z opiekunem.

Reklama

Wakacje 2021 w Kenii: Testy na koronawirusa

Jeżeli chcesz przekroczyć kenijską granicę, musisz w ciągu maksymalnie 96 godzin przed lotem wykonać test PCR na obecność koronawirusa. Oczywiście wynik musi być negatywny. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Wakacje 2021 w Kenii: Formularz online

Kolejną niezbędną rzeczą, która musimy wykonać przed podróżą do Kenii, jest wypełnienie formularza online, w którym będziemy musieli podać swoje dane osobowe oraz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących potencjalnych objawów COVID-19 czy wcześniej odwiedzonych krajów.

Wakacje 2021 w Kenii: Dodatkowe wymagania

Jeśli spełniliśmy wszystkie powyższe wymagania, możemy być pewni, że zostaniemy wpuszczeniu do wspominanego afrykańskiego kraju. Natomiast jeśli chcemy swobodnie zwiedzać i uniknąć kwarantanny, musimy spełnić kolejne warunki.

Nasza temperatura ciała nie może przekraczać 37,5 stopni Celsjusza. Nie możemy wykazywać żadnych objawów grypy oraz nie możemy mieć uporczywego kaszlu ani trudności w oddychaniu. Dodatkowo musimy przybywać z kraju, w który ryzyko zakażenie jest oceniane na niskie lub średnie (Polska spełnia ten warunek).

Wakacje 2021 w Kenii: Obostrzenia

W Kenii obowiązuje godzina policyjna od 22:00 do 4:00 czasu lokalnego. Osoby ją naruszające mogą zostać aresztowane i poddane czternastodniowej kwarantannie.

Poruszając się po miejscach publiczny, mamy obowiązek noszenia maseczki ochronnej. Nie możemy się spotykać w grupach liczących więcej niż 15 osób, a wszystkie bary zamykane są o godzinie 19.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kenia | wakacje | wczasy | pandemia | koronawirus | przepisy | obostrzenia | wakacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy