Wakacje 2021 a koronawirus

Maroko: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

Zwiedzając Marrakesz wieczorem, musimy pamiętać o zbliżającej się godzinie policyjnej /Pixabay.com

Barwne miasta, wspaniałe zabytki i słońce rozgrzewające mieszkańców praktycznie przez cały rok to główne powody, które zachęcają turystów do odwiedzenia Maroka. Jeśli przekonują one również was i planujecie wyjazd do Casablanki czy Meknes, to polecamy zapoznać się bieżącymi zasadami wjazdu, które znajdziecie poniżej.

 W marokańskim klimacie śródziemnomorskim nawet w najzimniejszym miesiącu - styczniu - średnia temperatura powietrza wynosi przyjemne 17 stopni Celsjusza. Nie bez powodu Polacy chętnie latają tam przez cały rok. Jednak bez wglądu na to, kiedy tam się wybieramy, musimy zapoznać się z aktualnymi obostrzeniami i zasadami wjazdu, ze względu na pandemię koronawirusa.

Wakacje 2021 w Maroku: Podstawowe dokumenty

W przeciwieństwie do innych afrykańskich krajów takich jak Egipt i Kenia, w Maroku nie potrzebujemy wizy, aby legalnie przemieścić się przez granicę państwa. Jedynym dokumentem, który będzie nam potrzebny, jest ważny paszport.

Jeśli podróżujemy z małoletnim dzieckiem, musimy także posiadać odpis jego aktu urodzenia. Natomiast, jeśli na podróż z nieletnim wybrał się tylko jeden rodzic, potrzebuje on także pisemnej zgody drugiego rodzica poświadczonej urzędowo.

Reklama

Wakacje 2021 w Maroku: Testy na koronawirusa

Pasażerowie przybywający do Maroka z Polski są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu szczepienia, bądź wykonania testu PCR na koronawirusa. Musi być on przeprowadzony w ciągu 72 godzin od daty wjazdu i oczywiście wynik musi okazać się negatywny.

Jedynym wyjątkiem są dzieci poniżej 11 roku życia, od których nie wymaga się wyników badania.

Wakacje 2021 w Maroku: Specjalny formularz

Ostatnim dokumentem, który musimy posiadać, aby w obecnych czasach przekroczyć marokańską granicę jest specjalny formularz dotyczący naszego zdrowia. Należy go wydrukować i przedstawić po przyjeździe.

Znajdziemy go na stronie internetowej www.onda.ma. Trzeba podać w nim między innym: swoje dane osobowe; kraje, w których przebywaliśmy w ciągu ostatnich 10 dni oraz informację, czy szczepiliśmy się na COVID-19.

Wakacje 2021 w Maroku: Obostrzenia

W godzinach od 23:00 do 4:30 w Maroku obowiązuje godzina policyjna. W tych czasie przemieszczać się mogą wyłącznie osoby zaszczepione i posiadające cyfrowy paszport szczepionki wydany przez rząd Maroka lub te posiadające pisemną zgodę władz marokańskich.

Noszenie maseczek ochronnych jest obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych, a nieprzestrzeganie tej zasady jest karane niemałymi mandatami.

Maroko 2021: Aktualne informacje

Gdzie szukać informacji o zmianach przepisów:

Strona Visit Morocco

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maroko | wakacje | wczasy | podróż | koronawirus | przepisy | obostrzenia | pandemia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy