Wakacje 2021 a koronawirus

Tunezja: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [Aktualne informacje]

Tunezja to istny raj dla zaszczepionych turystów /123RF/PICSEL

Cudowna pogoda, wspaniałe plaże oraz ciepłe morza to trzy główne powody, dzięki którym Tunezja jest odwiedzana przez masę turystów każdego roku. Jednak tym razem przed wszelkimi wyjazdami trzeba zapoznać się z przeróżnymi restrykcjami, związanymi z koronawirusem, które znajdziecie w tym artykule.

 Tunezja to jeden z najpopularniejszych afrykańskich krajów odwiedzanych przez turystów z Polski. Znajdziemy tam wiele możliwości zarówno dla tych aktywnie wypoczywających jak i tych lubiących po prostu poleniuchować na plaży. Co trzeba wiedzieć zanim zaczniemy planować wyjazd do Tunezji?

Wakacje 2021 w Tunezji: Podstawowe dokumenty

Od Polaków wybierających się do Tunezji na krócej niż 90 dni nie wymaga się żadnych wiz. Trzeba natomiast posiadać paszport, który ważny będzie jeszcze przez co najmniej trzy miesiące od daty planowanego opuszczenia kraju.

Wakacje 2021 w Tunezji: wymagane zaświadczenia.

Przed podróżą do Tunezji należy wypełnić i wydrukować specjalną Deklarację Zdrowia. Głównie znajdziemy tam pytania o nasze dane osobowe, a także o datę rozpoczęcia podróży czy to, w jaki sposób dostaliśmy się do kraju.

Reklama

Formularza nie muszą wypełniać dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby zaszczepione na COVID-19 lub te, które tę chorobę przechodziły co najmniej sześć tygodni przed wyjazdem. Oczywiście trzeba posiadać na to specjalne zaświadczenia.

Wakacje 2021 w Tunezji: Testy na koronawirusa

Aby legalnie pokonać tunezyjską granicę musimy posiadać negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wystawiony do 72 godzin przed odlotem. Podobnie jak w przypadku Deklaracji Zdrowia nie wszyscy muszą go wykonać.

Obowiązek ten nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia oraz osób zaszczepionych na COVID-19 i ozdrowieńców, którzy przechodzili chorobę co najmniej sześć tygodniu przed wyjazdem.

Wakacje 2021 w Tunezji: Samoizolacja

Jeśli nie zostaliśmy zaszczepieni na koronawirusa oraz nie przechodziliśmy choroby nim spowodowanej co najmniej sześć tygodni przez podróżą, będziemy musieli podlegać tygodniowej samoizolacji w miejscu naszego zakwaterowania.

Wakacje 2021 w Tunezji: Obostrzenia

W Tunezji obowiązuje godzina policyjna od 22:00 do 5:00 rano czasu lokalnego. W tym czasie miejsce pobytu możemy opuścić wyłącznie w nagłym wypadku.

Władze Tunezji ogłosiły także, że noszenie maseczki ochronnej na twarzy jest obowiązkowe w miejscach publicznych. Jej brak może skutkować grzywną lub karą pozbawienia wolności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tunezja | wakacje | wakacje | wczasy | podróż | koronawirus | pandemia | przepisy | obostrzenia | restrykcje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy