Wirtualna rzeczywistość

Chernobyl VR Project – premiera wersji Samsung Gear VR

Aplikacja Chernobyl VR Project gliwickiego studia The Farm 51, dzięki której będziemy mogli przenieść się na teren byłej elektrowni w Czarnobylu, trafiła na platformę Samsung Gear VR.

Chernobyl VR Project to wyjątkowe przedsięwzięcie gliwickiego studia The Farm 51, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus, HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. Zespół The Farm 51 wielokrotnie odwiedził miejsce katastrofy przygotowując projekt i zbierając materiały wizualne. Chernobyl VR Project to niepowtarzalne połączenie rozrywki rodem z gry komputerowej oraz interaktywnego filmu dokumentalnego opisującego wydarzenia i miejsca historyczne skażonej strefy.

Reklama

Premiera zbiega się z historycznym wydarzeniem jakim jest przykrycie elektrowni nowym sarkofagiem "Arka". Jest to olbrzymie i kosztowne międzynarodowe przedsięwzięcie - sarkofag przykryje miejsce wybuchu na ok. 100 lat. Arka to niesamowita ważąca 31 tysięcy ton konstrukcja która pochłonęła 5 milionów godzin pracy, 20 tysięcy kubików betonu i kosztowała ponad 1,5 miliona Euro.

"Zespół The Farm 51 był obecny na oficjalnej ceremonii przykrycia elektrowni. Dotarło do nas, że to jest symboliczny koniec pewnej ery." - powiedział Wojciech Pazdur, szef zespołu pracującego nad aplikacją - "Elektrownia zostaje zamknięta dla przyszłych pokoleń, a Prypeć i okolice powoli niszczeją. Zrozumieliśmy, że za kilka lat Chernobyl VR Project może być jedyną szansą na zobaczenie jak to miejsce naprawdę wyglądało. Dlatego tym bardziej cieszę się, że właśnie startujemy z wersją na sprzęt Samsunga, który dla wielu osób stanowi pierwszy krok w świecie wirtualnej rzeczywistości" - dodał.

Premierowa wersja na platformę Samsunga oferuje szereg nowych rozwiązań i dodatkową zawartość: 

·         Nowa panorama starego sarkofagu, którego nie da się już obejrzeć przez najbliższe sto lat.

·         2 nowe panoramy stworzone już przy nowym sarkofagu "Arka" wraz z nową narracją.

·         Zeskanowana sala operacyjna ze szpitala, do którego byli odwożeni likwidatorzy gaszący pożar w elektrowni.

·         Odświeżony interfejs przystosowany do urządzeń mobilnych.

·         Dodana możliwość restartu odsłuchanych narracji po przejściu do menu pauzy.

·         Nowe, bardziej realistyczne, odgłosy kroków.


INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Gear VR | Czarnobyl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy