Zagadki przyrody

Nie do wiary! Jeleń obgryzający ludzkie szczątki

​Po raz pierwszy w historii uczeni z Uniwersytetu Teksańskiego zaobserwowali jelenia obgryzającego ludzkie szczątki. Jak to możliwe?

Jeleń jedzący ludzkie szczątki został uchwycony przez kamerę wrażliwą na ruch zainstalowaną przez uczonych z Uniwersytetu Teksańskiego na 10-hektarowej farmie wypełnionej ludzkimi szczątkami. Naukowcy analizowali, w jaki sposób ludzkie organy rozkładają się po śmierci w naturalnych warunkach. Nikt nie przypuszczał, że zjawi się jeleń, który będzie chciał ich spróbować.

"Jest to pierwszy znany fotograficzny dowód na to, że jelenie obgryzają ludzkie szczątki", możemy przeczytać w badaniach opublikowanych niedawno w "Journal of Forensic Sciences". Naukowcy byli świadkami co najmniej jednego jelenia ogryzającego, a także trzymającego w zębach kość "jak cygaro" w dwóch odrębnych sytuacjach w styczniu 2015 r. Ciało rozkładało się przez 182 dni i zostało już rozerwane przez sępy, które usunęły większość miękkiej tkanki.

Poprzednie badania wykazały, że jelenie od czasu do czasu obgryzają kości innych zwierząt, ponieważ dostarczają im fosforu, wapnia, sodu i innych minerałów trudno dostępnych podczas zimy. Co więcej, mimo że jelenie są powszechnie uznawane za zwierzęta roślinożerne, od czasu do czasu jedzą małe porcje mięsa.

Nigdy wcześniej jednak nie odnotowano przypadku jelenia obgryzającego ludzkie szczątki. To bezprecedensowe zjawisko zarówno pod kątem antropologii, jak i zachowań zwierząt.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ludzkie szczątki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy