Konsola do gier Valve to projekt Piston

We wrześniu świat obiegła informacja, że Valve planuje wejść na rynek hardware'u. Wstępne przecieki sugerowały stworzenie hybrydy konsoli z komputerem, która po podłączeniu do telewizora obsługiwać miała usługi oferowane przez Steam z naciskiem na gry. Trwające właśnie targi CES 2013 odkryły w końcu więcej informacji na temat nowego sprzętu. Poznajcie projekt Piston.

Największym zaskoczeniem jest fakt, że Piston to już znane urządzenie. Wzorem Ouyi oraz Game Sticka, Piston pojawił się w zeszłym roku na Kickstarterze. W przeciwieństwie jednak do wymienionych, nie udało się zebrać odpowiednich funduszy na rozwój projektu. Twórcy odpowiedzialni m.in za obie części gry "Half-Life" najwidoczniej widzą w urządzeniu spory potencjał, gdyż postanowili wesprzeć projekt, w związku z czym niebawem na rynku zawita mikrokomputer stworzony przez firmę Xi3 przy współpracy z Valve.

Na dzień dzisiejszy nie jest znana pełna specyfikacja urządzenia. Warto przypomnieć, że w momencie startu na Kickstarterze, Piston miał być wyposażony w czterordzeniowy 64-bitowy procesor 3,2 GHz z rodziny x86, 8 GB pamięci RAM DDR3 oraz układ graficzny AMD. Dzięki takim ustawieniom sprzęt bez trudu miał poradzić sobie z najbardziej wymagającymi grami. Można więc przypuszczać, że teraz będzie jeszcze lepiej. Na specjalnej konferencji można było dostrzec, że sprzęt wyposażono w cztery porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0, jeden port Ethernet, dwa Mini Display Port, jeden Display Port/HDMI, a także cztery eSATA. Ponadto urządzenie posiada 1TB miejsca na dane, a sama konsola jest niewielkich rozmiarów. Piston obsługiwać ma jakość HD oraz gry ze Steama. Nie jest znany jeszcze system operacyjny, ale pogłoski mówią o Linuksie. Na informacje dotyczące ceny i daty premiery musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: CES 2013 | Valve | konsola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy