Polaroid Socialmatic na CES 2015 - to nie żart, to aparat

Na targach CES 2015 można było znaleźć także sprzęt niezwykły, który raczej nie stanie się hitem sprzedaży. Za taki projekt należy uznać Polaroida Socialmatic, czyli aparat cyfrowy o kształcie ikonki Instagrama.

Polaroid Socialmatic nie jest żadną nowością, bo urządzenie to było pokazywane już wcześniej. Jego obecność na tegorocznych targach CES pokazuje jednak, że projekt żyje i ma się dobrze. Wkrótce niezwykły aparat trafi na półki sklepowe. 

Polaroid Socialmatic to cyfrowy aparat automatycznie drukujący zdjęcia. Na dodatek wygląda nietypowo, bo jak ikona Instagrama, a ponadto będzie kosztował ok. 300 dol. Polaroid chce, by ich urządzenie w pełni nawiązywało do portali społecznościowych, a tym samym do bardziej lifestylowej kategorii sprzętów. Trzeba przyznać, że wygląda niezwykle.

Reklama

Socialmatic daje możliwość umieszczenia dopiero co zrobionych zdjęć na portalach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook czy Instagram. Sprzęt można obsługiwać za pomocą 4,5-calowego wyświetlacza dotykowego. Na urządzeniu znajdziemy Androida 4.4 KitKat, więc będzie można zainstalować na nim wiele popularnych aplikacji Google. Warto zaznaczyć, że do Socialmatic nie włożymy karty SIM, więc sprzęt musi być cały czas połączony z Internetem.

W zestawie znajdziemy także 4 GB wbudowanej pamięci, z możliwością rozszerzenia do 32 GB. Najważniejszy element Socialmatic, czyli aparat będzie występował w dwóch postaciach - 14 i 2 Mpix. Na pokładzie nie zabraknie także modułu Bluetooth, wbudowanych głośników, lampy LED i oczywiście drukarki typu Zink, która pracuje bez żadnego tuszu. Wybraną fotkę wydrukujemy na wodoodpornym papierze o rozmiarach 5,08 na 7,62 cm.

Polaroid Socialmatic ma trafić do globalnej sprzedaży w pierwszej połowie bieżącego roku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CES 2015 | foto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama