Reklama

Czy na Księżycu znajdują się rysunki podobne do tych z płaskowyżu Nazca?

Słynne geoglify z peruwiańskiego plaskowyżu Nazca wciąż pozostają zagadką. Nikt nie wie, kto je zbudował i jaka była ich funkcja. Tymczasem podobne wzory zostały zauważone na powierzchni Księżyca.

Wspomniane wzory z Nazca są wyraźnie widoczne z kosmosu. Te symetryczne, proste linie, często liczące wiele ponad 50 km długości, wskazują na położenie Słońca, Księżyca i niektórych gwiazd. Właśnie stąd wzięła się sugestia, że Księżyc może być kolejnym elementem układanki, koniecznym do zrozumienia geoglifów.

Samo ich istnienie oznacza, że ci, którzy je tworzyli musieli mieć możliwość obserwowania swoich dzieł z lotu ptaka, a przecież (przynajmniej oficjalnie) prymitywni mieszkańcy ówczesnej Ameryki nie dysponowali technologią umożliwiającą im przemieszczanie się w powietrzu. Ba, oni nawet nie znali koła. Jak zatem udało im się stworzyć takie struktury?

Reklama

Na poniższym wideo zarejestrowanym przez kanał UFOvni2012 widzimy obszar na Księżycu, który pokazuje wzory podobne do prostych linii na płaskowyżu Nazca w Peru. Najprawdopodobniej jest to tylko zbieg okoliczności, ale czy wolno nam wykluczać, że istnieje związek między liniami na Księżycu i tymi w Peru oraz ich twórcami? 
Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc | Nazca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama