Blackbird – kameleon wśród pojazdów

Firma Mill zajmująca się na co dzień efektami specjalnymi, zaprezentowała elektryczny pojazd, który może zastąpić każdy seryjny model samochodu.

Efektowne pościgi w filmach do tej pory wiązały się ze sporymi wydatkami. Wynajęcie lub wypożyczenie luksusowych samochodów często oznaczyło potężne nadszarpnięcie budżetu,  przez co producenci posiłkowali się grafiką komputerową. Niestety wirtualnie wygenerowany pojazd, a zwłaszcza jego zachowanie na drodze niemal zawsze raziło sztucznością. Wszystko ma się zmienić za sprawą Blackbirda -  w pełni konfigurowalnej ramy na kołach umożliwiającej odwzorowanie zachowania niemal dowolnego samochodu.

Blackbird, poza wspomnianą konfiguracją pozwalającą na imitacje rozmiarów i wysokości zawieszenia danego pojazdu, został dodatkowo wyposażony w elektryczny silnik. Ten może zostać przeprogramowany w celu symulacji odpowiedniej charakterystyki pracy by w jeszcze w większym stopniu upodobnić się do auta, którego karoseria zostanie dodana podczas komputerowej obróbki. To jednak nie wszystko - otoczenie wokół Blackbirda jest stale skanowane przez system 360-stopniowych kamer, co w przyszłości umożliwia komputerową edycję nie tylko bryły samego pojazdu, ale także okolicy po której się porusza.

ReklamaINTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy