Reklama

Sony Vision-S wyjedzie na publiczne drogi

Znany producent elektroniki zaprezentował swój koncepcyjny pojazd na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Wszystko wskazuje, że już niebawem samochód ujrzymy także na drogach.

Prototypowy Vision-S wykorzystuje technologie obrazowania i wykrywania, a także oprogramowanie pokładowe regulowane przy użyciu sztucznej inteligencji. Samochód posiada dwa silniki elektryczne o mocy 200 kW, jeden z przodu, a drugi z tyłu. Może rozpędzić się od 0 do 62 mil na godzinę w 4,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 149 mil na godzinę. W pojeździe zabudowane 33 czujniki w celu wykrywania i rozpoznawania ludzi i przedmiotów wewnątrz i na zewnątrz oraz zapewnienia wsparcia podczas jazdy.

Choć jego prezentacja miała stanowić bardziej ciekawostkę i pokaz umiejętności japońskich inżynierów, wszystko wskazuje, że pojazd trafi na drogi publiczne.

Reklama

Tak wynika z niedawno opublikowanego filmy na YouTube, gdzie Sony jasno informuje, że "Vision-S przybył do Tokio w celu udoskonalenia technologii wykrywania otoczenia. Prototypowy pojazd jest również przygotowywany do testów na drogach publicznych."

Czyżby zatem prezentowany w styczniu koncept miał okazać się czymś więcej? Pozostaje poczekać. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje