uberPOP rozpoczyna działalność w Trójmieście

Uber uruchomił usługę uberPOP w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Trójmiasto to po Warszawie i Krakowie trzeci obszar w Polsce, gdzie można korzystać z tej usługi.


uberPOP debiutował odpowiednio w sierpniu 2014 r (Warszawa). i kwietniu 2015 .r (Kraków). Wraz z premierą tej usługi w Trójmieście, firma ma nadzieję stworzyć efektywną platformę do obsługi wspólnych przejazdów, która przyczyni się do lepszego wykorzystania samochodów. W samym Gdańsku jest ponad 376 000 samochodów, które są używane średnio tylko przez godzinę dziennie, wioząc przeciętnie zaledwie 1 osobę. Wspólne przejazdy oznaczają, że ta sama liczba przejazdów mogłaby zostać zrealizowana przez 78 000 samochodów, które tym samym byłyby lepiej wykorzystywane.

Reklama

- Gdańsk, jak i całe Trójmiasto, to dla nas naturalna przestrzeń, oferująca otwartość i przedsiębiorczość. Funkcjonuje tu duża społeczność studencka i start-upowa - to wymagający klienci, ale dzięki ich opinii możemy stale się rozwijać. Odnotowaliśmy już 10 000 osób, które pobrały naszą aplikację i próbowały przez nią zamówić przejazd na terenie Trójmiasta jeszcze przed debiutem usługi - to jest dla nas najlepszy argument, aby właśnie tu rozwijać swoją działalność - powiedział Kacper Winiarczyk, rzecznik Uber Polska

Czym jest uberPOP?

uberPOP jest platformą technologiczną, która w czasie rzeczywistym łączy użytkowników aplikacji z kierowcami. Aplikacja Uber jest dostępna na wszystkie smartfony z systemami iOS, Windows Phone i Android. Żeby skorzystać z uberPOP, wystarczy pobrać aplikację, założyć konto i zamówić przejazd.

Wszyscy kierowcy zarejestrowani na platformie uberPOP posiadają prawo jazdy zweryfikowane przez Uber przed aktywowaniem ich kont. Ponadto, kierowcy muszą mieć ukończone 21 lat, ważne ubezpieczenie i zaświadczenie o niekaralności, brak wykroczeń w ruchu drogowym oraz własny pojazd.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Taxi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama