50-megapikselowe zdjęcia zrobione Oppo Find 7

​Zaprezentowany ostatnio model Oppo Find 7 co prawda został uzbrojony w aparat 13-megapikselowy, ale jego oprogramowanie pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 50 Mpix. Jak się prezentują?

Funkcja 50 MP Super Zoom zastosowana w nowym flagowcu chińskiego producenta pozwala na składanie 10 fotek w jedno duże zdjęcie. O skuteczności tego rozwiązania mogliśmy się w zasadzie przekonać już kilka tygodni temu, kiedy to w sieci wylądowało pierwsze zdjęcie 50-megapikselowe zrobione nowym smartfonem. Żadne łączenia ani inne niedoskonałości nie były widoczne, więc świat z łatwością uwierzył, że w wyposażeniu modelu Find 7 faktycznie znajdzie się aparat 50 Mpix. Równie dobrze prezentują się zdjęcia opublikowane przez serwis ePrice, gdzie możecie je obejrzeć w pełnej rozdzielczości. 

Reklama

Można uwierzyć, że powyższe fotografie wykonano za jednym przyciśnięciem spustu migawki, prawda? Oczywiście pomysł na tego typu sklejanie zdjęć nie jest nowy; od wielu lat niemal każdy telefon pozwala na składanie panoram w podobny sposób. Sam jednak nigdy nie byłem fanem takiego rozwiązania, bo podłużne zdjęcie ciężko jest komfortowo obejrzeć na czymkolwiek.

O krok dalej poszło Google, którego funkcja Photo Sphere umożliwia tworzenie 360-stopniowych panoram. Problem tego rozwiązania polega natomiast na tym, że tego typu panoramy można obejrzeć tylko na niektórych smartfonach i tabletach lub udostępnić je w serwisie Google+, by mieć pewność, że nikt ich nigdy nie zobaczy.
 
Opracowana przez Oppo funkcja 50 MP Super Zoom pozbawiona jest tych wad, bo za jej pomocą stworzymy normalne, pełnowymiarowe zdjęcie, które będziemy mogli później obejrzeć na laptopie, wysłać mailem, udostępnić na Flickrze, wrzucić na Facebooka lub wydrukować i oprawić w ramkę.
 
Oczywiście nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu nie jest to rozwiązanie idealne. Konieczność składania aż 10 zdjęć uniemożliwi nam fotografowanie ruchomych obiektów, a cały proces potrwa dobrych kilkadziesiąt sekund. Na tym polu wygrywa Nokia, która w Lumii 1020 po prostu oferuje aparat z matrycą 41 Mpix. Niemniej trzeba przyznać, że Oppo znalazło świetny sposób na wykorzystanie 13 Mpix, którymi dysponuje Find 7. 

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama