Ambitne plany Sony. Firma sprzeda ponad 65 mln smartfonów w 2014 roku?

Firma Sony po wykupieniu udziałów Ericssona znacząco odżyła. Widać to najlepiej po wynikach sprzedaży, jednak Japończycy nie spoczywają na laurach i wyznaczają sobie kolejne cele.


Przyszły rok ma przynieść firmie Sony ponad 1,5-krotne zwiększenie sprzedaży, która ma przekroczyć granicę 65 milionów urządzeń. Tegoroczne przewidywania określały tę liczbę na poziomie 44 milionów. Zapowiada się, że cel na 2013 rok zostanie wypełniony, gdyż popularność Xperii Z1 i Z Ultra bardzo pozytywnie odbija się na wynikach sprzedaży.

Wiemy, że w przyszłym roku Sony wypuści pomniejszoną wersję Honami, która powinna się pojawić pod nazwą Xperia Z1 f. Dodatkowo plany korporacji wskazują, że firma skupi się na produkcji urządzeń, które trafią na niską i średnią półkę cenową. Nie zabraknie modeli ze Snapdragonem 800, ale także dla tych najtańszych słuchawek przewidziane są układy MediaTek.

Reklama

Kolejnym celem Japończyków jest podbicie Azji. Miejmy nadzieję, że Europejczycy nie będą z tego zbyt często pomijani, jak to ma miejsce w przypadku Motoroli.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL