iPhone 6 jednak bez szafirowego szkła?

Od dawna wiele mówi się, że Apple w nowych iPhone’ach wykorzysta panel ochronny wykonany z szafirowego szkła. Materiał przygotowany przez Marquesa Brownlee'ego poddaje jednak w wątpliwość te doniesienia.

Marques Brownlee to vloger i recenzent urządzeń mobilnych, który znany jest również jako MKBHD. W jego ręce trafił ostatnioprzedni panel ochronny, który ma być elementem obudowy 4,7-calowego iPhone'a 6. Marques postanowił od razu sprawdzić jego wytrzymałość. Wyniki testu mogą być dość zaskakujące.

Wcześniej pojawiało się wiele materiałów, które miały udowodnić, że wykonany rzekomo z szafirowego szkła panel jest dużo bardziej odporny niż warstwy ochronne Gorilla Glass. Okazuje się jednak, że przedni panel nowego iPhone'a tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z szafirowym szkłem.

Reklama

Na poniższym wideo Marquesowi nie udało się zarysować panelu nożem, ale przy użyciu papieru ściernego już tak. Wykorzystał on dwa typy papieru, które miały odpowiednio około 7 i 8 punktów w skali twardości Mohsa. Szafirowe szkło ma aż do 9 punktów twardości w tej skali, więc żaden z papierów nie powinien go porysować, co było widoczne na przykładzie przycisku funkcyjnego iPhone'a 5s.

Twardość przedstawionego na wideo przedniego panelu jest wyższa niż w przypadku warstwy ochronnej poprzednich iPhone'ów, ale daleko jeszcze do 9 punktów w skali Mohsa. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście będzie to element obudowy nowego smartfona Apple'a, to plotki o wykorzystaniu szafirowego szkła były nieprawdziwe.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy