LG idzie po rekord. Oto 5,3-calowy ekran z najcieńszymi ramkami na świecie

Zanosi się na to, że już wkrótce portfolio LG zostanie rozszerzone o smartfony z jeszcze większymi ekranami w jeszcze mniejszych obudowach.

Duże wyświetlacze w relatywnie niewielkich obudowach to właściwie znak rozpoznawczy LG. Flagowy LG G3 ma ekran o przekątnej 5,5 cala, lecz cały telefon jest niewiele większy od przeciętnego 5-calowca. Warto jednak zaznaczyć, że wyświetlacz G-trójki wypełnia "tylko" 76,4 proc. przedniego panelu, więc wciąż jest co poprawiać. LG ma najwidoczniej zamiar to właśnie uczynić.

Firma zaprezentowała właśnie 5,3-calowy wyświetlacz Full HD, którego ramka ma raptem 0,7 mm grubości, co jest światowym rekordem. Na razie jest to tylko pokaz możliwości technologicznych, ale nietrudno się domyślić, że opracowana technologia "Neo Edge" zostanie wykorzystana do produkcji nadchodzących słuchawek. LG G4 może więc zaskoczyć jeśli chodzi o stosunek wielkości jego ekranu do gabarytów obudowy.
 
LG chwali się ponadto, że wyświetlacz został tak spasowany z ramką, że jego krawędzie nie przepuszczają światła, pyłu i wody. To także może być wskazówką na temat tego, czego możemy oczekiwać od przyszłorocznego flagowca.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy