Nadchodzi nowy budżetowiec Oppo

Pod koniec listopada firma Oppo opublikowała w sieci fotkę promocyjną swojego nowego smartfona. Z pierwszych spekulacji wynikało, że jest to oczekiwany od jakiegoś czasu model Find 7, ale przedstawiciele koncernu szybko wyprowadzili nas z błędu.

W rzeczywistości chodziło o model o oznaczeniu R829T, który dziś znany jest jako Oppo R1. Zestaw zdjęć przedstawiających to urządzenie został opublikowany przez anonimowego użytkownika jednego z chińskich serwisów społecznościowych. Co prawda telefon został zamknięty w etui, ale i tak widać całkiem sporo. 

Z przecieków wynika, że słuchawka zostanie wyposażona w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p. Wcześniej jeden z przedstawicieli koncernu mówił podobno, że R829T będzie mniejszym odpowiednikiem modelu Find 5 (który także ma 5-calowy ekran). Niewykluczone jednak, że w wyniku błędnego tłumaczenia jego słów doszło do nieporozumienia i chodziło nie o mniejszy, lecz o słabszy/tańszy wariant. Pasowałoby to także do reszty specyfikacji z wycieku, która obejmuje budżetowy procesor MediaTek MT6582 (4 x 1,3 GHz), 1 GB RAM-u, aparat 8 Mpix i 16 GB pamięci wewnętrznej.

Autor powyższych zdjęć twierdzi, że smartfon ma jedynie 7,1 mm grubości. Telefon został wzmocniony metalową ramką, podobną do tej, która znajduje się w modelach Find 5 i N1.

Reklama

Cena i data premiery sprzętu Oppo R1 nie są jeszcze znane. Powinien on jednak zadebiutować na początku przyszłego roku i prawdopodobnie dostępny będzie wyłącznie w Chinach. 

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Oppo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy