Najlepszy smartfon dla ucznia lub studenta

Wybór właściwego smartfona jest nie lada wyzwaniem. Uczniowie i studenci są wyjątkowo wymagającą grupą konsumentów, dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup telefonu, tak by mógł służyć jak najdłużej.

Wytrzymałość w dobrym stylu

Uczniowie, interesując się smartfonami oferowanymi w sklepach, zazwyczaj kierują się przede wszystkim ich wyglądem. Telefon powinien być ładny, ale jednocześnie praktyczny w codziennym użytkowaniu. By móc cieszyć się sprawnie działającym smartfonem, koniecznie należy zwrócić uwagę również na jego odporność. Uczniowie są bardzo często aktywni, korzystają ze smartfonów w drodze do szkoły, w autobusie czy podczas uprawiania sportu. Ich telefony są niemal cały czas narażone na upadek z dużej wysokości, obicie czy kontakt z wodą. Warto wybrać model, który posiada mocną obudowę, jednocześnie zachowując estetyczny wygląd.

Reklama

Jakość a cena

Producenci smartfonów, wprowadzając nowe modele produktów, często znacznie zwiększają ich cenę. Zaprojektowane telefony w porównaniu z poprzednimi wariantami różnią się zazwyczaj jedynie wyglądem. Większy ekran, odmienny kształt i obudowa stanowią tylko estetyczne dodatki, które nie wpływają na praktyczne funkcje urządzenia. Kierując się tylko wyglądem, prawdopodobnie wybierzemy droższy telefon, który będzie cechował się identycznymi parametrami co tańsze poprzedniki.

- Jakość nie zawsze idzie w parze z ceną. Lepiej zwracać uwagę na poszczególne parametry smartfona, niż kierować się tylko tym ile kosztuje. Często podświadomie myślimy, że drożej znaczy lepiej, a to nie zawsze jest prawda - dodaje Andrzej Krasny z Alerabat.

Świetnym momentem na zakup smartfona w niższej cenie jest listopadowy Black Friday. Z okazji tego święta wyprzedaży możemy skorzystać z atrakcyjnych promocji i rabatów, które znacznie obniżą cenę poszczególnych produktów.

Bateria i pamięć

Smartfon może posłużyć do wielu ważnych zadań, ale również do rozrywki i zabawy. Coraz chętniej młodzi instalują popularne aplikacje i modne gry. Każdy dodatkowy program w pewny stopniu zajmuje miejsce na telefonie. Duża ilość pamięci RAM gwarantuje sprawne działanie aplikacji oraz szybkie funkcjonowanie systemu Android lub iOS. Wyjątkowo ważne jest również miejsce na dodatkową pamięć micro SD, zwłaszcza jeśli wybrany przez nas smartfon będzie posiadał mało pamięci wbudowanej (dotyczy tylko modeli z Androidem).   

Istotna jest także pojemna bateria, która będzie w stanie wytrzymać przy intensywnym użytkowaniu przez cały dzień. Uczniowie korzystają ze swoich telefonów niemal cały czas - wysyłają wiadomości, wyszukują informacji, grają w gry i korzystają z licznych aplikacji, które ułatwiają np. poruszanie się po mieście. Długi czas pracy jest niezbędnym parametrem jaki, powinien zostać wzięty pod uwagę przy zakupie smartfona. Niektóre modele mają dodatkowo funkcję szybkiego ładowania, która pomoże zaoszczędzić sporą ilość czasu.

Jasny, czytelny wyświetlacz

Duży wyświetlacz, gwarantujący żywe kolory i doskonałą jakość obrazu, jest w stanie odmienić komfort codziennego użytkowania z telefonu. Obecnie najpopularniejsze są ekrany wielkości 4,7"-5,5" i to właśnie one są najchętniej wybierane przez kupujących. Technologia IPS o rozdzielczości HD to optymalne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą wydać fortuny na smartfon dla ucznia.

Jeśli zdecydujemy się na zakup smatfona o przekątnej ekranu wynoszącej powyżej 5 cali, warto przemyśleć wybór rozdzielczości Full HD, Full HD+ lub wyższej. Zagwarantuje ona świetną ostrość obrazu, idealną do oglądania filmów i zdjęć.

Aparat do idealnych zdjęć

Aparat jest jednym z najczęściej używanych akcesoriów, zwłaszcza przez uczniów. Era Instagrama w krótkim czasie sprawiła, że niemal wszyscy pokochali upamiętnianie ważnych chwil za pomocą smartfona. Ponadto, uczniowie i studenci rzadko kiedy decydują się na przepisywanie notatek od znajomych - wystarczy przecież jedno trafne ujęcie. Dlatego właśnie aparat w telefonie powinien gwarantować wysokiej jakości zdjęcia. Przy wyborze urządzenia zwróćmy uwagę nie tylko na liczbę megapikseli - wśród parametrów warto uwzględnić także jasność przysłony, tak aby wpuszczała dużą ilość światła do obiektywu, oraz na rozdzielczość matrycy.

Smartfony są dla uczniów podstawowym środkiem komunikacji i rozrywki. Dzięki nim mogą oni swobodnie kontaktować się z rówieśnikami, zdobywać informacje, a także dobrze się bawić. Intensywna eksploatacja bardzo często sprawia, że telefony uczniów szybko się psują. Wszystkie wspomniane w artykule parametry warto indywidualnie rozważyć przed finalną decyzją zakupową. Decydując się na optymalne urządzenie zagwarantujemy naszemu dziecku po prostu dobry telefon, którego nie będziemy musieli wymieniać za pół roku.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy