Nowa ładowarka w zestawie z każdą Xperią Z5

Wraz z Sony Xperia Z5 zadebiutuje ładowarka nowej generacji.


Choć flagowce Sony zmieniały się często (dla niektórych zbyt szybko), to od dawna niezmienne pozostawały ładowarka oraz kabel USB. Nie była to jednak wada - bowiem oferowana w zestawie z tablatami i smartfonami z serii Xperia ładowarka o mało chwytliwej nazwie EP880 wyróżniała się dobrym wzornictwem i wysokiej jakości materiałami.

Także czas ładowania był zadowalający. Wraz z premierą nowych Xperii z serii Z5 (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium) Sony postanowiło zmienić ładowarkę - od teraz najdziemy w zestawie zaprezentowany niedawno model Sony UCH20. Parametry techniczne względem dotychczasowego modelu EP880 pozostały identyczne (5 V/1500 mA).

Reklama

Podczas premiery opisywanego akcesorium i smartfonów z serii Z5 na targach IFA 2015 w Berlinie Sony określało ją jako "Quick Charger", jednakże nie jest to akcesorium zgodne z certyfikatem firmy Qualcomm - a taki posiada zaprezentowany wcześniej przez Sony model UCH10, który dostarcza prąd wyjściowy 5V/ 1800 mA. Na ten moment nie są znane różnice pomiędzy UCH20 i dotychczasowym EP880. Wszystko jednak wskazuje na to, że zmiany nie są duże.

Z udostępnionych przez Sony materiałów można stwierdzić,  że zmiany obejmą wygląd akcesorium - nowej ładowarce bliżej do tych stosowanych w tanich smartfonach tej firmy, niż do EP880 z dotychczasowych zetek. Do tej pory różnica pomiędzy wykonaniem ładowarek dla tańszych urządzeń w porównaniu do EP880 z serii Xperia Z była ogromna. Z wydaniem ostatecznej opinii powinniśmy się jednak wstrzymać do czasu pierwszych testów.

Podoba się wam nowa ładowarka?

Adrian Smorąg

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy