USB typu C zastąpi 3,5-milimetrowego jacka

Podczas gdy każdy inny port w urządzeniach elektronicznych został zdigitalizowany, poczciwe 3,5-mm gniazdo słuchawkowe stanowi bastion analogowej transmisji danych. Ale nadszedł czas na jego wymianę. Intel chce, by zastąpiło je USB typu C.

Od czasu rozwoju mobilnych technologii, najwięksi producenci chcą poprawić jakość dźwięku bez konieczności wykorzystywania dodatkowych komponentów. Intel jest przekonany, że standardowe złącze jack wkrótce zostanie zastąpione przez USB typu C. Dzięki temu, urządzenia mobilne przyszłości będą miały tylko jeden port, zamiast kilku różnych.

Innowacyjny pomysł może być bliższy realizacji, niż nam się wydaje. W internecie już od dłuższego czasu krążą plotki, jakoby firma Apple miała pozbyć się gniazda słuchawkowego w iPhonie 7. Jakiś port w nowym smartfonie z nadgryzionym jabłkiem znaleźć się jednak musi, a zdaniem ekspertów będzie to USB typu C.

Intel zapowiada, że przejście z jacka 3,5 mm na USB typu C nie odbędzie się całkowicie bezboleśnie, ale przemysł technologiczny jest na to gotowy. Można się spodziewać, że jeżeli Apple zrobi pierwszy krok, to podobną ścieżką podążą także inni.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USB-C | Audio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy