Przeżywała rozkosz z wbitymi lancami?

Jedna z najlepiej sprzedających się w Hiszpanii artystek pop, Alaska, zdecydowała się pozować nago w kampanii przeciwko korridzie.

- Musimy chyba wbić kilka banderillas (lance używane w korridzie) w plecy tych, którzy twierdzą, że byki nie cierpią - powiedziała w trakcie konferencji z okazji ruszenia kampanii "Naga prawda: walki z bykami są okrutne". Kampanię organizują: PETA i hiszpańskie stowarzyszenie AnimaNaturalis.

Popieramy każdą akcję, która ma zmniejszyć sumę globalnego cierpienia. Szczególnie, gdy w jej trakcie rozbiera się kobieta - wtedy mamy jeszcze wartość dodaną. Zastanawia jednak wyraz twarzy artystki. Z wbitymi w plecy lancami nie wygląda, jakby cierpiała. Raczej już, jak gdyby przeżywała przyjemność. Może to trochę zakłócić odbiór treści, którą plakat ma przekazać.

Reklama

Alaska obok słynnego reżysera Pedro Almodovara była w latach osiemdziesiątych jedną z czołowych postaci "Movidy", społeczno-kulturalnego ruchu, który wywarł znaczący wpływ na współczesną kulturę Hiszpanii.

Korrida staje się coraz mniej popularna w swojej ojczyźnie szczególnie wśród ludzi młodych. Nie zmienia to faktu, że gdy dochodzi do spektaklu, to areny wypełniają się po brzegi. Ludzie dalej chcą zobaczyć, jak wprawny matador zadaje ten decydujący cios rozjuszonemu bykowi.

opr. ML

INTERIA.PL/AFP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy