Idzie lato, czas na męskie przygotowania do porządków!

Późna wiosna i początek lata to czas intensywnych prac w domu, jak i wokół niego. Kosiarka do trawy to jedno z najpotrzebniejszych urządzeń. Obok nich równie istotny: agregat prądotwórczy do domu, przecinarka do glazury czy prostownik samochodowy.

Czas wziąć się do pracy

Pod koniec kwietnia i na początku maja każdy mężczyzna, który ma przydomowy ogródek, zasiał w nim wiele warzyw. Ogórki, fasola, buraczki, marchew czy rzodkiew - to najpopularniejsze z nich. Teraz nadchodzi dla nich najważniejszy okres, od którego zależy czy plon będzie obfity, czy też czeka nas okres posuchy. Skoro nie mamy już większego wpływu na nasz warzywniak, możemy zająć się przygotowaniami domu i podwórka do okresu intensywnego grillowania i nie tylko. W poniższym tekście przedstawiamy wam najważniejsze narzędzia sezonowe, jakie w swoim domu powinien mieć mężczyzna.

Reklama

Niezbędna - kosiarka do trawy

W męskich przygotowaniach do lata kosiarka do trawy jest praktycznie niezbędna. Każdy, kto ma, nawet niewielką, działkę i domek jednorodzinny, ma też trawę, którą trzeba skosić. I o ile zimą i jesienią stoi ona w garażu, czekając na odejście śniegu, o tyle wiosną i latem wychodzi na pierwszy front robót. Wybór kosiarki do trawy to wbrew pozorom nie łatwe zadanie. Możemy przecież kupić kosiarkę do trawy ręczną, spalinową lub elektryczną, rotacyjną lub bębnową, z koszem lub bez niego. A w ramach każdej z tych kategorii, wybierać wśród innych opcji. Kosiarkę spalinową z większą mocą, elektryczną z dłuższym kablem, z koszem o większej lub mniejszej pojemności.

W sklepach możemy wybierać spośród wielu modeli, z których każdy będzie miał inne parametry, właściwości, a co najważniejsze - cenę. Im kosiarka do trawy droższa, tym bardziej zaawansowana techniczne. Jednak przy jej zakupie nie powinniśmy kierować się ceną, a naszymi potrzebami. Planując zakup kosiarki należy przede wszystkim uwzględnić powierzchnię naszego trawnika. W dalszej kolejności sposób oraz częstotliwość koszenia, nierówności powierzchni oraz dostępność źródeł zasilania.

Przyda się - agregat prądotwórczy do domu

Kolejnym narzędziem, który latem może okazać się bardzo pomocny jest agregat prądotwórczy do domu. Większości z was kojarzy się on raczej z placami budowy lub remontami dróg, gdzie najczęściej jest wykorzystywany. Jednak agregat prądotwórczy nadaje się również do pracy w domu. Agregat to domowa elektrownia, dzięki której staniemy się niezależni od dostaw prądu. Zwłaszcza, że nie wiemy, kiedy zgaśnie światło.

Na przełomie grudnia i stycznia o tym, jakim dobrodziejstwem może być agregat prądotwórczy do domu przekonało się dziesiątki tysięcy Polaków. Szalejące wtedy wichury i mrozy odcięły od prądu na kilka dni ponad 50 tysięcy odbiorców. A prognozy dla naszego kraju na lipiec i sierpień nie są optymistyczne. Praktycznie cała Polska znajdzie się w obszarze burzowym, co oznacza, że czeka nas bardzo gorące i niebezpieczne lato. Wyładowania atmosferyczne mogą w jednej chwili pozbawić nas prądu, zaś silne wiatry połamać sieci elektroenergetyczne. W takim wypadku zakup agregatu prądotwórczego wydaje się bardzo rozsądnym wyjściem. Dzięki niemu unikniemy wszelkich nieprzyjemności, jakie wiążą się z awarią zasilana, zwaną potocznie "blackout".

Dla specjalisty - przecinarka do glazury

Lato to nie tylko okres prac w ogrodzie, ale również w domu i jego okolicy. Mały remont łazienki, zmiana płytek w kuchni czy położenie ich na tarasie. Jeżeli mamy smykałkę do budownictwa, bez trudu powinniśmy poradzić sobie z tymi zadaniami sami. Jednak potrzebny jest odpowiedni sprzęt, czyli przecinarka do glazury. Płytki ceramiczne dobrze wyglądają zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Kuszą również innymi właściwościami, dzięki którym cieszą się uznaniem w naszych kuchniach i łazienkach. Są nietoksyczne, niepalne, naturalne i bardzo łatwo w utrzymaniu. Niektóre ich rodzaje są również mrozoodporne, co sprawia, że stanowią świetne podłoże tarasu.

By płytki cieszyły oko i służyły nam przez długi czas muszą zostać odpowiednio i równo położone. W tym celu niezbędne będzie użycie przecinarki do glazury. Dzięki temu sprytnemu urządzeniu, każda płytka będzie przycięta idealnie prosto, pod kątem jaki jest nam potrzebny. Z pewnością wdaje ci się, że przecinarka do glazury to urządzenie przeznaczone tylko dla specjalistów. To błąd. Producenci tego sprzętu dostosowują swoją ofertę również do klientów indywidualnych. Nie musisz kupować drogich i dużych przecinarek. Do użytku domowego wystarczy niewielkie urządzenie za rozsądne pieniądze.

Na każdy dzień - prostownik samochodowy

Ostatnim przedmiotem na naszej liście jest prostownik samochodowy. Jest to najmniej sezonowe urządzenie w zestawieniu. Prostownik samochodowy przyda się o każdej porze roku, każdemu kierowcy. Szczególnie jeżeli oprócz auta macie w swoim garażu motocykl. Prostownik jest niezastąpiony, gdy pokonujemy krótkie trasy lub wsiadamy za kółko "od święta". Ma on za zadanie doładować akumulator w naszym aucie, więc motocykliści z pewnością go docenią. Bo to właśnie ta grupa zmotoryzowanych jest najbardziej narażona na uszkodzenia akumulatora. Zimę motocykle spędzają w garażach, więc akumulator nie ma możliwości, by się naładować. Jeżeli nie chcemy co sezon wymieniać baterii, warto mieć w garażu prostownik samochodowy. Czym się więc kierować przy jego zakupie? Wbrew pozorom najważniejszym parametrem wcale nie jest wysoki prąd ładowania, a jakość użytej w prostowniku elektroniki. Im jest ona lepsza, tym bezpieczniejsze, zarówno dla akumulatorów, jak i samochodu jest jego używanie. 

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: porządki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama