Soundtrack na długą trasę: muzyka klubowa w samochodzie

Niektórzy za nią nie przepadają, jednak w pewnych sytuacjach muszą przyznać jej wyższość nad innymi gatunkami muzycznymi. Muzyka klubowa – bo o niej mowa – czasami okazuje się niezastąpionym akompaniamentem nie tylko podczas imprez. Jednym z miejsc, gdzie wydaje się absolutnie niezrównana, jest… samochód – szczególnie, jeśli ruszasz w długą trasę! Dlaczego beats music sprawia, że auto samo się prowadzi i jakie kawałki koniecznie muszą się znaleźć na takiej playliście? W tym artykule spróbujemy Ci trochę podpowiedzieć.

Beats music w samochodzie: które gatunki dobrze się sprawdzą? 

Oczywiście, na samym początku należy sobie uświadomić, że electronic dance music to pojęcie niezwykle pojemne. Określa się nim wiele mniejszych gatunków muzycznych, które korzystają z różnych osiągnięć elektroniki, a ich wyznaczniki są bardzo różne. Dlatego też nie każdy rodzaj beats music będzie pasował kierowcom. Naszym zdaniem z listy potencjalnych soundtracków należy wykreślić na przykład ambient - gatunek eksperymentalny, który dawno już zerwał z tradycyjną kompozycją utworu. Linię melodyczną porzucił na rzecz tak zwanych kompozycyjnych plam. To czyni go trudnym w odbiorze nawet w normalnej sytuacji, kierowcę zaś będzie skutecznie rozpraszać. Nie warto też ryzykować z muzyką trance, kiedy siedzimy za kółkiem. Jak sama nazwa wskazuje, bazuje on na hipnotycznych sekwencjach muzycznych, przez co może działać nieco otępiająco.

Reklama

Wiemy już więc, czego unikać. Które gatunki beats music okażą się przyjazne kierowcom? To przede wszystkim techno i house, które charakteryzują się zazwyczaj żywą linią melodyczną. Dzięki temu sprawdzą się w charakterze "pobudzaczy" nastroju prowadzącego pojazd. To ważne szczególnie w długiej trasie, gdy po wielogodzinnej jeździe kierowcę dopada znużenie. Odpowiednio dobrany kawałek obudzi lepiej niż mocna kawa.

Beats music podczas jazdy: zalety 

Najważniejszym plusem electronic dance music słuchanej w samochodzie wydaje się właśnie ten wskazany przed momentem - zdolność do pobudzenia zmysłów kierowcy. Jeśli dojeżdżasz do pracy z daleka, wybierasz się na wakacje nad morze albo jedziesz w odwiedziny do rodziny na drugi koniec Polski, warto mieć pod ręką kilka dynamicznych, energicznych kawałków EDM, które pomogą Ci w momencie kryzysu. Nie słuchasz na co dzień muzyki elektronicznej? Korzyść jest podwójna - włączając je, kiedy jesteś w drodze, dodatkowo poszerzasz swoje muzyczne horyzonty. Nigdy nie wiesz, kiedy przyda Ci się choćby podstawowa znajomość tego gatunku - może podczas rozmowy kwalifikacyjnego, a może podczas miłego flirtu w barze...

Jakich artystów beats music wskazują doświadczeni kierowcy? Dobrze sprawdza się ponoć Kavinsky i jego retro kawałki, przywołujące na myśl legendarną amerykańską Route 66. Poleca się też m.in. M83 czy house’owe brzmienia od Brooklyn Bounce.

A czego Ty słuchasz w samochodzie?

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Sabrina Carpenter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy