Audioriver 2013 ogłasza ostatnich zagranicznych artystów

Dirtyphonics live, Submotion Orchestra live, Oxia, Function live, Vicious Circle, Rockwell i Terry Francis to ostatnie zagraniczne gwiazdy nadchodzącej edycji festiwalu Audioriver. Organizatorzy ogłosili także specjalny, wspólny występ Davida Delgado i Joany oraz podział na dni i sceny.

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski  i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszone gwiazdy Audioriver 2013:


Paul Kalkbrenner live, Richie Hawtin, GusGus live, Netsky, Rudimental live, Dirtyphonics, Mr. Oizo, Gesaffelstein, Jeff Mills, Lusine live, Ed Rush, Karin Park, Minilogue live, Dixon b2b Âme, Tale Of Us, Oxia, Xhin, Zombie Nation live, Dusky, Nymfo b2b Klute, Surkin, Matador live, Steffi, Submotion Orchestra live, Function, Julia Marcell, Ayah Marar live, Monoloc, Vicious Circle, Rockwell, Alex Smoke pres. Wraetlic live, Terry Francis, Bobby Tank live, Astroid Boys live, Piano Interrupted live, Sibot live, Őszibarack, An On Bast & Maciej Fortuna live, HVOB live, NeverAfter, Joana b2b David Delgado.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

Dirtyphonics wydali w marcu 2013 długo oczekiwany album autorski, ale warto pamiętać, że grupa występowała w Płocku, zanim jeszcze osiągnęła swój gwiazdorski status. "W 2009 roku niemal zdmuchnęli naszą publiczność z powierzchni plaży" - żartuje rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. "Od tamtego czasu ich muzyka bardzo ewoluowała - to już nie tylko drum & bass, ale i dubstep oraz electro. Tak czy inaczej, nadal nie brakuje jej rockowej energii, której najzwyczajniej nie sposób się oprzeć." 

Reklama

W basowych rejonach porusza się także inny, ogłoszony dziś zespół, czyli siedmioosobowa Submotion Orchestra. W 2011 roku wydali świetnie przyjęty album "Finest Hour", a w październiku 2012 potwierdzili swój niezwykły talent płytą "Fragments". W ich muzyce można odnaleźć nie tylko dubstep, nu jazz i soul, ale i wiele więcej. 

Najnowsze ogłoszenie uwzględnia także bardzo ciekawych przedstawicieli rytmu 4/4. Niekwestionowaną gwiazdą dzisiejszej sceny tanecznej jest Olivier Raymond, znany przede wszystkim pod pseudonimem Oxia. Na scenie działa od początku lat 90., zebrał już pokaźną liczbę hitów, tytuły Best Remix i Best Techno Artist na Beatport Music Awards 2008 oraz wydał dwa bardzo dobre albumy autorskie. Ten drugi ukazał się przed rokiem nakładem słynnej Infiné Music. 

Zupełnie gorąca jest z kolei płyta innej, właśnie ogłoszonej gwiazdy, czyli Dave’a Sumnera aka Function. "Jego marcowy krążek to jeden z najlepszych albumów techno ostatnich lat i zarazem najlepszy dowód, że ten gatunek może być pełen artyzmu i subtelności. Oczywiście Dave to także współtwórca Sandwell District - kolektywu, który przed miesiącem wydał świetną kompilację dla klubu Fabric." - komentuje Napora. 

Żadnego albumu na koncie nie ma za to Terry Francis, ale rezydent londyńskiego Fabric został zaproszony na Audioriver nie ze względu na umiejętności studyjne . "Granie weekend w weekend w tak renomowanym klubie to najlepsza rekomendacja. Francis jest rezydentem Fabric od początku istnienia tego miejsca. Widzieliśmy go na żywo przed kilkoma miesiącami i był to jeden z najciekawszych i porywających setów, jakie w życiu słyszeliśmy!" - dodaje Napora. 

Rezydentem innego, renomowanego klubu jest także David Delgado, który regularnie występuje w berlińskim Club Der Visionaere. Specjalnie dla Audioriver zagra on back to back z Joaną, czyli jedną z czołowych polskich DJ-ek. Jak mówi sama artystka: "Bardzo jestem ciekawa tej kooperacji! Ja na scenie jestem raczej spokojna, a David to DJ pełen południowej pasji. Z takich mieszanek często wychodzą najbardziej interesujące rzeczy." 

Zagraniczny program Audioriver wzmocnią jako ostatni Vicious Circle i Rockwell, czyli kolejni dziś ogłoszeni reprezentanci niskich rejestrów. Pod pierwszym pseudonimem kryją się Simon Mortlock i Andrew Greening, czyli artyści, którzy od 10 lat robią mnóstwo zamieszania w brzmieniach drum & bass, wydając dla takich wytwórni, jak Renegade Hardware czy Digital Soundboy. Rockwell także zasłynął we wspomnianym gatunku, ale jego zainteresowania muzyczne wybiegają nieco dalej."O tym, że nie jest to tylko artysta drum & bassowy świadczy fakt, że ulokowaliśmy go w Wide Stage, czyli scenie poświęconej rzeczom świeżym i często eksperymentalnym. Jego miksy są bardzo  różnorodne, zaskakujące i dokładnie na takie granie liczymy podczas Audioriver" - komentuje Napora.

 Poniżej przedstawiamy właśnie ogłoszony podział na dni i sceny. Zupełną nowością jest współpraca z międzynarodowym portalem Last.fm, który swoim patronatem objął Hybrid Tent. "Bardzo się cieszymy z tej kolaboracji, bo pokazuje ona, że ten liczący się serwis widzi potencjał w naszym festiwalu oraz polskiej publiczności. My z kolei liczymy na to, że jeszcze więcej osób z zagranicy odwiedzi piękną płocką plażę" - kończy rzecznik Audioriver.

AUDIORIVER BY NIGHT


plaża nad Wisłą, piątek i sobota od 19:00 do 7:00  

PIĄTEK (26 lipca)Main Stage

GusGus live

Netsky live

Mr. Oizo

Julia Marcell

HVOB live

Circus Tent

Jeff Mills

Dixon b2b Âme

Oxia

Steffi

Monoloc

Last.fm Hybrid Tent

Ed Rush

Klute b2b Nymfo

Vicious Circle

Ayah Marar live

Astroid Boys live

Bobby Tank live

NeverAfter

Wide Stage

Lusine live

Function live

Xhin

Piano Interrupted live

An On Bast & Maciej Fortuna live

Slow More

Info wkrótce

SOBOTA (27 lipca)Main Stage
Paul Kalkbrenner live

Rudimental live

Dirtyphonics live

Submotion Orchestra live

Őszibarack

Circus Tent

Richie Hawtin

Tale Of Us

Minilogue live

Matador live

Terry Francis

Joana b2b David Delgado

Last.fm Hybrid Tent

Zombie Nation live

Gesaffelstein

Surkin

Dusky

Wide Stage

Karin Park

Alex Smoke pres. Wraetlic live

Sibot live

Rockwell

Slow More

Info wkrótce

/powyższy układ nazwisk nie odzwierciedla kolejności występów/

AUDIORIVER BY DAYStare Miasto; piątek 16:00 - 20:00 / sobota 10:00 - 20:00

  • Targi Muzyczne Audioriver (nabór firm trwa do 29 maja na www.rynekniezalezny.pl)
  • DJ sety i live acty na Independent Market Stage
  • Kino Festiwalowe (Sobota, NoveKino Przedwiośnie)


Dwudniowe karnety na festiwal dostępne są w cenie 160 zł w salonach Empik, na www.ebilet.pl oraz na www.audioriver.pl. Sprzedaż biletów jednodniowych w cenie 100 zł ruszy 22 lipca. Wtedy też koszt karnetów wzrośnie do 190 zł.materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Płock | festiwal | muzyka elektroniczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy