Dinara - tajny projekt od Motoroli

Czas na garść plotek. Do internetu trafiły pierwsze doniesienia na temat nowego projektu Motoroli, występującego pod nazwą kodową Dinara. To urządzenie ma być nowym flagowym modelem amerykańskiego producenta, a jego specyfikacja ma przyćmić całą konkurencję.

Po pierwsze będzie się on wyróżniał dużym ekranem (prawdopodobnie ponad 4.3") o rozdzielczości HD, a jego stylistyka będzie zbliżona do oglądanego na targach MWC DROID Bionic. Mocnym punktem tego smartfonu ma być aparat 13 MPx, wspierany przez przednią kamerkę VGA.

Procesor urządzenia ma być produkowany przez Texas Instruments; możemy stawiać na dwurdzeniowy OMAP 4430 (1 GHz), bądź OMAP 4460 (1.5 GHz). Potężniejszy OMAP 4470 (1.8 GHz) ma pojawić się w ogólnej sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku, więc jego obecność w Dinara byłaby naprawdę dużym zaskoczeniem. Ilość pamięci RAM sięgnie 1 GB. Co ciekawe bateria w tym smartfonie nie będzie wymienialna, przynajmniej według pierwszych doniesień.

Obecnie całość działa pod kontrolą Gingerbread, spodziewana jest szybka aktualizacja do ICS, gdy tylko będzie to możliwe. Podobno aktualnie trwają testy w Verizon Wireless, co wskazuje na to, że obsługiwana jest sieć CDMA. Możemy sądzić, że do sprzedaży trafi również odpowiednik GSM.

Reklama

Brak informacji dotyczących bootloadera, miejmy nadzieję, że Motorola pójdzie w tej kwestii śladem innych producentów.

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy