HP chce sprzedawać tylko tablety biznesowe

Od kilku miesięcy docierają pojawiają się plotki o nowym tablecie HP wyposażonym w Windowsa 8 i procesor Intela. Czy gigant z Palo Alto faktycznie pracuje nad takim urządzeniem?

Firma HP próbowała zawojować rynek tabletów internetowym modelem TouchPad, który poniósł porażkę. Złożyło się na to wiele czynników, m.in. niedostępność w wielu krajach świata, początkowo wysoka cena czy system operacyjny WebOS oferujący niewielkie zaplecze programowe TouchPad zapisał się w historii jako jedna z największych katastrof tabletowego świata, lecz nie zniechęciło to jego producenta. Efekty ich determinacji możemy ujrzeć już niebawem.

Wiemy, że pod koniec roku w portfolio HP pojawi się biznesowe urządzenie o nazwie Slate 8. Jego konfiguracja techniczna będzie obejmować 10,1-calowy ekran dotykowy, akumulator pozwalający na 8-10 godzin pracy oraz obudowę mierzącą 9,2 mm grubości. Jak donosi serwis The Verge, Slate 8 będzie zapowiedzią kierunku, który obierze firma. W strategii firmy, przynajmniej początkowo, znajdą się wyłącznie tablety biznesowe oparte na Windows 8 i układach Intela. HP nie zamierza wkraczać na rynek "dachówek" z Windows 8 RT i procesorami ARM, ponieważ chce dać klientom dostęp do tysięcy aplikacji x86 i nie martwić się o ich kompatybilność. Tak brzmi oficjalne wytłumaczenie wystosowane przez rzecznika prasowego Hewlett-Packard.

Reklama

Wersja mniej oficjalna jest nieco bardziej intrygująca - podobno HP boi się konkurencji w postaci tabletu Microsoft Surface.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Windows | Intel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy