HTC Nexus 8 - tak potężnej specyfikacji jeszcze nie było

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Google swojego 8-calowego Nexusa 8 szykuje we współpracy z HTC. W sieci pojawiła się właśnie domniemana specyfikacja urządzenia.

Za wyciekiem stoi jeden z następców Evana Blassa - @UpLeaks - który zasłynął już m.in. z serii potwierdzonych przecieków na temat zegarka LG G Watch. Teraz na jego celowniku pojawił się tablet o kodowym oznaczeniu HTC T1 (znany również jako Flounder oraz Volantis). Ma to być pierwsze urządzenie z Androidem L, więc na rynku może zadebiutować jako Nexus 8.

Co ma się znaleźć pod maską tabletu?

- 64-bitowa Tegra K1;

- 4 GB pamięci RAM (2 x 2 GB);

- aparat główny 8 Mpix z sensorem Sony IMX219;

- aparat przedni 1,6 Mpix;

Reklama

- NFC;

- modem LTE Qualcomm Gobi MDM9x25.

Kontrolę nad tymi podzespołami sprawować ma "czysty" Android L pozbawiony nakładki producenta. Można być zatem pewnym, że lekki i dobrze z optymalizowany system w połączeniu z ultrawydajnymi podzespołami sprawi, że nadchodzący tablet będzie demonem szybkości.

Ze wcześniejszych zapowiedzi wynika, że najnowsza wersja zielonego systemu zostanie oficjalnie wydana w czwartym kwartale. Na premierą Nexusa 8 (lub jakkolwiek będzie się zwał) będziemy musieli zatem jeszcze trochę poczekać. A jest na co.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy