iPad 3 (podobno) ma być tani

Serwis DigiTimes dotarł do firm, które miały rzekomo podpisać umowę z Apple na dostawę komponentów do iPada 3. Wśród nich można wymienić: Novatek Microelectronics, Richtek Technology, Capella Microsystems i Integrated Memory Logic.

Według zagranicznych źródeł, korzystanie z komponentów wyżej wymienionych firm ma na celu obniżenie kosztów produkcji tabletu, a co za tym idzie - jego końcowej ceny. Tym posunięciem Apple chce się rzekomo zbliżyć cenowo do konkurencji. Pytanie tylko czy my, wymagający konsumenci chcemy, by koncern z Cupertino zniżał się do ich poziomu? Jeśli utrzyma parametry techniczne na wysokim poziomie, a cena będzie niższa niż iPada 2 - pozostanie się tylko cieszyć. Ale czy tak będzie?

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, jakoby iPad 3 miał posiadać ekran Retina. Jeśli faktycznie tak będzie, a pozostałe parametry utrzymają się na obecnym poziomie, cena tabletu na pewno trochę wzrośnie. Dzisiejsze informacje mogą więc oznaczać, że Apple chce zmniejszyć koszty pozostałych komponentów tak, by cena iPada 3 utrzymała się na podobnym poziomie, jak iPada czy iPada 2 w momencie oficjalnej premiery (były takie same).

W dalszym ciągu spekuluje się, że iPad 3 zadebiutuje wraz z iPhonem 5 we wrześniu bieżącego roku. Osobiście podchodzę do tego z wielkim dystansem, ale jeśli informacje te okażą się prawdziwe - na pewno nie będę rozpaczać.

Reklama

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy