LG: Ekran tabletu zwiniemy w rulon już w 2017 roku

Firma LG opublikowała ciekawą grafikę, na której zdradza swoje technologiczne plany związane z wyświetlaczami. Według nich, już za trzy lata na rynku mogą pojawić się giętkie tablety, które będzie można zwinąć w rulonik.

Infografika rozpoczyna się od roku 2013 i zakrzywionych ekranów smartfonów. Faktycznie w tym czasie na rynku pojawił się LG G Flex o nieco zakrzywionym kształcie. Była to swego rodzaju ciekawostka, która jednak odbiła się dużym echem w branży. Zakrzywione ekrany są już również dostępne w inteligentnych zegarkach - między innymi w modelu Samsunga.
 
Następny przełom został zaplanowany na 2015 rok. W tym czasie do sprzedaży powinny trafić smartfony, które będzie można wyginać. Zwieńczeniem rewolucji ma być jednak rok 2017. Wtedy bowiem na rynku pojawią się składane ekrany notebooków czy zwijane wyświetlacze tabletów.
 
Te ostatnie będą możliwe do wykonania dzięki technologii P-OLED. Ta w przeciwieństwie do aktualnie znanych rozwiązań, zastępuje szkło plastikiem, przez co wyświetlaczom będzie można nadać dowolny kształt.
 
Oczywiście są to teoretyczne plany firmy, które mogą jeszcze ulec zmianie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo czeka nas kolejna rewolucja w segmencie urządzeń przenośnych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy