LG pracuje nad high-endowym tabletem, który będzie konkurował z Surface'em Pro 3?

Surface Pro 3 to świetne urządzenie, które cechuje się dość zaporową ceną i ograniczoną dostępnością. Każdy realny konkurent jest zatem na wagę złota.

Serwis CNET twierdzi, że nad tego typu urządzeniem pracuje już LG. Nadchodzący tablet ma mieć podłączaną klawiaturę z touchpadem, dysk SSD oraz procesor Intel Core czwartej generacji i będzie "skupiony na produktywności".
 
Na razie żadne słowo nie pada na temat systemu operacyjnego, ale powyższy opis nie pasuje raczej do androidowego urządzenia, więc możemy oczekiwać Windowsa. LG potrafi rozsądnie wyceniać swoje produkty, więc faktycznie może przygotować sensowny tablet nie tylko do rozrywki, ale i pracy. Ptaszki ćwierkają, że tablety LG z Androidem nie sprzedają się zbyt dobrze (w co jestem skłonny uwierzyć), więc przygotowanie urządzenia o nieco większych możliwościach może być sposobem na to, by jeszcze coś na tym rynku ugrać.
 
Koreańczycy zaliczyli już zresztą pierwsze podejście do windowsowych tabletów, bo na początku ubiegłego roku wprowadzili do swojej oferty 11,6-calowca o nazwie Tab-Book. Jego premiera przeszła bez większego echa, ale niewykluczone, że tym razem firma nauczona doświadczeniem pokaże nam coś bardziej interesującego.
 
Nowy produkt prawdopodobnie pojawi się w styczniu na targach CES 2015.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy