Nie będzie 7-calowych tabletów z Windowsem 8

Ostatnie miesiące przyniosły mnóstwo premier tabletów oraz urządzeń hybrydowych z Windowsem 8 z 10- oraz 11-calowymi ekranami. Mimo że część użytkowników wypatrywała na rynku także maszyn 7-calowych, w najbliższej przyszłości takowych nie uświadczymy.

Microsoft wraz ze swoimi partnerami jest zainteresowany sprzętem z ekranami o przekątnej od 10,1 cali w górę. I w sumie nie ma się co temu dziwić. Choćby dlatego, że rozdzielczością wymaganą przez najnowszy system jest 1366 x 768 pikseli, a i sam Windows 8 ciężko wyobrazić sobie na siedmiu calach. Co nie znaczy, że to by nie miało sensu. Zaletą 7-calowych tabletów z całą pewnością by była cena. Dokładając do tego Windowsa RT, moglibyśmy mieć sprzęt oferujący ciekawe możliwości za sporo mniejsze pieniądze niż 10-calowe propozycje.

Reklama

W wywiadzie dla brytyjskiego "Wired", przedstawicielka Microsoftu, Tami Reller potwierdziła, że koncern z Redmond jest obecnie skupiony wyłącznie na urządzeniach z dużymi przekątnymi, a więc od 10 cali w górę. Co za tym idzie, firma obecnie nie ma w planach wydawania na rynek, wraz z partnerami, 7-calowych tabletów z Windowsem 8.

Cała sytuacja może nieco przypominać kilkuletnie wzbranianie się Apple przed mniejszymi tabletami, po czym ostatecznie firma zaprezentowała 7,9-calowego iPada mini. Kto wie, może podobnie będzie w przypadku Microsoftu.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: windows 8 | tablet | Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama