Okrojony Office 2013 RT dla tabletów

Wiemy, że w cenie tabletów z Windowsem 8 na ARM będzie dołączany Office 2013 RT. Dziś pojawiły się kolejne wieści odnośnie pakietu biurowego Microsoftu.

Z nieoficjalnych informacji, które w mgnieniu oka rozeszły się po sieci, wynika, że koncern z Redmond zamierza pozbyć się kilku funkcji z Office 2013 RT. Ma zabraknąć: obsługi makr, wsparcia dla VBA oraz dodatków firm trzecich. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w najnowszym pakiecie biurowym Microsoftu nie będzie również klienta pocztowego Outlook, aczkolwiek to można zrozumieć. Najprawdopodobniej chodzi o to, by nie kolidował z podobną aplikacją stanowiącą integralną część systemu Windows 8 RT.

Office 2013 RT będzie zawierać następujące programy: Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote.

Co więcej, wiele wskazuje na to, że wspomniane tablety będą miały zainstalowany pakiet Office 2013 RT w wersji Preview. Najprawdopodobniej będzie ją można zaktualizować do pełnej edycji na początku 2013 roku.

Z informacji potwierdzonych przez Microsoft - właśnie został otwarty sklep z dodatkami do Office 2013. Na chwilę obecną oferuje ich 25, a 10 kolejnych jest przygotowywanych (wszystkie darmowe).

Premiera Windows 8 już 26 października. A wraz z nim zawita tablet Microsoft Surface, w którym Microsoft pokłada wielkie nadzieje. W tym roku - według Ballmera - koncern może sprzedać kilka milionów swoich urządzeń.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | tablet | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy