Szef BlackBerry: Za 5 lat tablety nie będą popularne

Thorsten Heins, szef BlackBerry, podczas rozmowy z telewizją Bloomberg powiedział, że do 2018 roku przestaniemy korzystać z tabletów.

Pomimo faktu, że tablety radzą sobie doskonale, Heins, CEO BlackBerry, zapowiada ich śmierć w przeciągu kilku lat. "Myślę że za 5 lat nie będzie już powodu, aby mieć tablet. Może coś z dużym ekranem w miejscu pracy, ale nie tablet sensu stricto. Segment tabletów sam w sobie nie jest dobrym kierunkiem biznesowym" - twierdził Heins podczas rozmowy z Bloomberg.

Przypomnijmy, że BlackBerry PlayBook okazał się sporą porażką, a samo BlackBerry straciło pozycję lidera. Przypomnijmy także, że według filozofii tej firmy sprzed kilku lat - smartfony pozbawione klawiatury fizycznej nie miały odnieść sukcesu.

Teoretycznie wizja szefa BlackBerry może się sprawdzić - smartfony mają coraz większe ekrany, zatem niektóre z nich mogą sukcesywnie zastąpić tablety. W jego rozumieniu w 2018 tablety nie znikną z rynku, a jedynie zostaną zmarginalizowane, jak np. dzisiaj netbooki.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BlackBerry | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy