Tablet dla dziecka? Samsung zaoferuje Galaxy Tab 3 w edycji Kids

Tablety to stosunkowo młody segment rynku elektroniki użytkowej. Zazwyczaj służą do konsumpcji treści i multimediów jednak nie da się ukryć, że sporą grupą odbiorców tego typu urządzeń są... dzieci. To dla nich powstają gry czy edukacyjne aplikacje. Producenci idą krok dalej tworząc dedykowane urządzenia. W tym kierunku poszedł również Samsung, który już niedługo wprowadzi tablet Samsung Galaxy Tab 3 Kids.

Nie jest to nowa konstrukcja. Całość bazuje na doskonale znanym Galaxy Tab 3. Na zdjęciach które opublikował producent widać, że oprócz kolorowej obudowy zastosowano coś w rodzaju gumowego bumper. Ciekawe czy będzie dostępny w zestawie czy Samsung zaoferuje go jako dodatkowe akcesorium?

Całość napędza procesor 1.2GHz Dual Core, 1GB (RAM) oraz 8 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika (możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB za pomocą karty microSD). Urządzenie posiada 7-calowy ekran SVGA (1024x600, 170ppi). Czym Samsung chce przekonać najmłodszych użytkowników, a raczej ich rodziców do zakupu tego kolorowego malucha? Na pewno nie kolorową obudową. Fabrycznie zainstalowany Android otrzyma dostęp do sklepu Kid’s Store gdzie, jak sama nazwa wskazuje, dostępne będą aplikacje dedykowane dzieciom. Całość uzupełnia rysik Pen C.

Samsung zapowiedział, że sprzęt będzie wyposażony dodatkowo w narzędzia edukacyjne oraz funkcje bezpieczeństwa dla rodziców. To nie wszystko - rodzic będzie mógł skorzystać z funkcji ograniczeń czasowych aby wybrać w jakich godzinach dziecko może korzystać z tabletu.

Propozycja Samsunga ucieszy wielu rodziców. W końcu jeden z poważnych producentów sprzętu zaoferował tablet dedykowany dzieciom. Nie tylko z wyglądu (jak większość chińskich produktów, które dostępne są w sprzedaży) ale również od strony oprogramowania. Sprzęt powinien trafić do sprzedaży już na początku września.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama