To pewne. Będzie tablet z Firefox OS

Firefox OS to kolejny mobilny system operacyjny, który znajduje się obecnie w fazie tworzenia. Jego główną zaletą ma być oparcie kluczowych elementów na języku HTML5 - zarówno w samym systemie, jak i aplikacjach dostępnych do zainstalowania. Do tej pory wiedzieliśmy o smartfonach, które będą działały pod kontrolą tego systemu. Na targach Computex 2013 ujawniono, że pojawi się także tablet z Firefox OS. Czy będzie w stanie zdobyć rynek?

Na temat tabletu z mobilnym systemem operacyjnym Mozilli obecnie niewiele wiadomo. Przede wszystkim, nieznana jest jego specyfikacja techniczna. Samo urządzenie można było jednak zobaczyć na targach, na stoisku firmy Foxconn oraz w trakcie jej konferencji prasowej. Fabryki Foxconn, które produkują urządzenia dla wielu producentów z całego świata, będą ze swoich linii wypuszczać także smartfony i tablety z Firefoksem na pokładzie. 

Ze zdjęć wynika, że nowy tablet wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 8 lub 10 cali i nie będzie raczej konkurował z urządzeniami z górnej półki. Trudno jednak powiedzieć czy model zaprezentowany na Computeksie jest wersją produkcyjną czy może wyłącznie prototypem, służącym celom pokazowym. Jedno jest pewne - już wkrótce tablety z Firefoksem pojawią się na rynku.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Firefox OS | Mozilla | Foxconn Manufacturing Group | Computex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy