W Polsce debiutuje Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung Electronics rozszerza swoją ofertę tabletów na polskim rynku o kolejny model, tym razem Galaxy Tab 8.9, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 3.1.

Urządzenie zapewni pełną wydajność obecnego już w Polsce modelu GALAXY Tab 10.1 przy bardziej kompaktowych wymiarach. Wchodzący na polski rynek nowy model tabletu firmy Samsung - Galaxy Tab 8.9 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 3.1. Urządzenie pozwala korzystać nie tylko z aplikacji w Android Market, czy Samsung Apps, ale oferuje też dostęp do treści dostarczanych przez preinstalowane narzędzia. Readers Hub otwiera przed użytkownikiem dostęp do ponad 2,2 mln książek, 2 tys. gazet w 49 językach oraz 2300 magazynów w 22 językach. Z kolei Music Hub daje wybór spośród ponad 13 mln piosenek.

W nowym tablecie nie zabrakło również aplikacji Social Hub (w wersji dedykowanej dla tabletów), która w jednym miejscu łączy w sobie pocztę elektroniczną, komunikaty, kontakty, kalendarz i serwisy społecznościowe.Jego wymiary to 8,6 mm grubości i ekran o przekątnej 8,9 cala, a waga wynosi 470 g.

Mniejsze wymiary Galaxy Tab 8.9 wcale nie oznaczają kompromisów w zakresie wydajności. Podobnie jak Galaxy Tab 10.1 urządzenie zostało wyposażone w dwurdzeniowy procesor Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz, a rozdzielczość ekranu 1200x800 pikseli gwarantuje wysokiej jakości obraz.

Reklama

Rozwiązania korporacyjne

Podobnie jak Galaxy Tab 10.1, model 8.9 oferuje wsparcie dla pakietu rozwiązań oferujących klientom korporacyjnym dodatkowe poziomy bezpieczeństwa przetwarzanych przez nie danych. Dzięki współpracy z takimi liderami rozwiązań IT jak Cisco, Sybase, SAP czy Citrix możliwe stało się uzyskanie większej elastyczności pracy i łączności dla pracowników mobilnych, gwarantując, że użytkownicy będą w stanie działać bardziej efektywnie w drodze przy zachowaniu gwarancji bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu danych. Możliwe jest również zdalne zarządzanie telefonem, tablet może też działać jako router WiFi, udostępniając połączenie internetowe innym urządzeniom.

Akcesoria

Wraz z nowym modelem tabletu pojawią się w sprzedaży również dedykowane akcesoria. Dla tych, którzy chcą usprawnić codzienną pracę z tabletem idealną propozycją będzie klawiatura - ze stacją dokującą ECR-K15 w rekomendowanej cenie detalicznej 259 zł lub Bluetooth za 399 zł. W ofercie akcesoriów znajdą się również dwa modele etui - kieszeń skórzana czarna lub brązowa EFC-1C9LCE w cenie 89 zł oraz otwierane, EFC-1C9NB (czarne) i EFC-1C9NIE (kość słoniowa) za 199 zł. Dostępna będzie również podstawka ładująca EDD-D1C9BEG w cenie 99 zł.

Sugerowana cena detaliczna tabletu Galaxy Tab 8.9 wynosi 2199 zł. Urządzenie jest objęte 2-letnią gwarancją.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy